City hap bisedimet me yllin e Bayern Munich

Manchester City ka filluar negociatat për transferimin e David Alaba.

Periskopi.com Sporti

Alaba ishte nën drejtimin e Pep Guardiolës për tre vite rresht, duke e fituar Bundesligën në çdo sezon.

Sipas The Sun, Guardiola e dëshiron bashkimin me austriakun, pasi që përformancat e Alexander Kolarov dhe Gael Clichy lë për të dëshiruar.

Besohet se City është takuar me përfaqësuesit e 24 vjeçarit në këto dy javët e fundit për një transferim në Etihad Stadium në verën që vjen.

Alaba ka debutuar me Bayern në vitin 2009 dhe që nga ajo kohë, ai është shëndrruar një nga lojtarët kyq. /Periskopi.comDavid-Alaba-Manchester-City-722310