Carvajal: Morata lojtar i klasit botëror, meriton më shumë minuta

Mbrojtësi i Real Madridit, Carvajal ka folur për situatën e Moratas në Real Madrid.

Periskopi.com Sporti

Carvajal, i cili luan si mbrojtës i krahut të djathtë, beson se sulmuesi spanjoll i Real Madridit meriton më shumë minta në fushën e gjelbër.

“Morata ka dëshumar se ai meriton më shumë minuta në lojë, dhe kjo e gjitha për arsye të performancave të tij të mira që i ka pasur.

“Nëse ai vazhdon në këtë mënyrë, ai do të luajë më shumë minuta në këtë sezon”, përfundoi Carvajal. /Periskopi.com

Lajm shumë i mirë për tifozët e Real Madridit

Real Madridi i ka ofruar kontratë të re mbrojtësit të djathtë, Dani Carvajal.

Periskopi.com Sporti

Kontrata aktuale e spanjollit skadon në vitin 2020, mirëpo drejtuesit e Los Blancos duan që marrëveshjen ta zgjasin deri më 2022.

Carvajal ka treguar paraqitje të jashtëzakonshme me madrilenët në sezonet e fundit dhe është bërë i pazëvendësueshëm në këtë pozitë.

Pritet që lojtari të pranojë marrëveshjen e re me klubin. /Periskopi.com

Carvajal e do titullin e La Liga’s

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i Real Madridit, Dani Carvajal ka shprehur hapur dëshirën për të fituar titullin e La Liga’s në këtë sezon.

Ai thotë se ka fituar dy herë Ligën e Kampionëve dhe se tani është radha për trofeun e La Liga’s dhe Super Kupën e Spanjës.

“Kjo nuk do të ishte një barrë e keqe. Unë kam luajtur në tre sezone në Ligën e Kampionëve dhe kam fituar dy prej tyre”, deklaroi Carvajal.

“Unë do isha i kënaqur nëse do ta fitoja La Liga’n, sepse nuk e kam fituar kurrë atë. Do të ishte e veçantë sikur të fitoja Ligën dhe Super Kupën e Spanjës. /Periskopi.com