Policia e Anglisë vret ish-futbollistin e Cityt

Periskopi.com Sporti

Policia e Anglisë ka vrarë ish-futbollistin e Aston Villas dhe Manchester Cityt, Dalian Atikson.

Raportohet se vrasja ka ndodhur në qytetin anglez, Shropshire.

Lajmi është dhënë nga tabloidi britanik, Daily Mail, ku sqarohet se personi në fjalë është qëlluar me armë elektrike.

Atikson është dërguar në spital, mirëpo 48-vjeçari nuk ka arritur t’iu mbijetojë plagëve të marra. /Periskopi.com