Iwobi dyfishon epërsinë e Arsenalit (Video)

Arsenali ka dyfishuar epërsinë ndaj Crystal Palace.

Periskopi.com Sporti

Skuadra e Arsene Wenger po duket në formë të mirë në këtë fillim të vitit 2016.

Kjo pasi në fillim të pjesës së parë ka gjetur edhe golin e epërsisë 2-0 ndaj Crystal Palace, i cili u shënua më kokë nga Alex Iwobi.

Goli i Iwobit erdhi në minutën e 56-të  të ndeshjes.

https://twitter.com/GoalHQ/status/815607258331643904?ref_src=twsrc%5Etfw

Giroud shënon golin e vitit ndaj Palace (Video)

Arsenali ka kaluar në epërsi në minutën e 17-të ndaj Palace.

Periskopi.com Sporti

Ishte sulmuesi francez Oliver Giroud që shënoi një super-gol pas një asistimi nga Alexis Sanchez. Kësi goli shënoi edhe Mkhitaryan para disa ditësh.

Formacionet zyrtare: Arsenal-Crystal Palace

Arsenal e pret sonte në Emirates Stadium skuadrën e Crsytal Palace.

Periskopi.com Sporti

Kjo është edhe ndeshja e parë në vitin 2017 për të dy skuadrat.

Arsenali është në pozitën e pestë me 37 pikë, në rast të fitores atëherë do të ngritet në pozitën e tretë me 40 pikë.

Crystal Palace barazoi në ndeshjen e fundit në shtëpi nën udhëheqjen e trajnerit të ri të tyre, Sam Allardayce. Palace rënditet në poiztën e 17-të me 16 pikë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Arsenal:

 c1f_f4qweaatvjn

Crystal Palace:  Hennessey; Kelly, Dann (c), Tomkins, Ward; Cabaye, Flamini, Puncheon; Townsend, Zaha; Benteke.

 

 

 

Zrytare: Klubi anglez shkarkon trajnerin

Crystal Palace ka shkarkuar trajnerin Alan Pardew.

Periskopi.com Sporti

Crystal Palace në këtë sezon është duke kaluar në një formë tejet të dobët, ku rënditen në pozittën e 17 në Premier League, shkruan BBC Sport, transmeton Periskopi.com.

Pardew ishte emëruar si trajner i Palace në janar të vitit 2015, me një kontratë që ishte e vlefshëm për 3 vite e gjysëm.

alan-pardew-crystal-palace_3414062

55-vjeçarin është shkarkuar pasi në 36 ndeshjet e fundit në Premier League ka arritur të marr vetëm 26 pikë.

Sam Allardayce besohet se është favoritë të marr drejtimin e skuadrës londineze. /Periskopi/

Chelsea kalon në epërsi ndaj Crystal Palace (Video)

Chelsea ka arritur të kalojë në avantazh ndaj skuadrës së Crystal Palace.

Periskopi.com Sporti

Golin e shënoi sulmuesi spanjoll, Diego Costa i cili pranoi një harkim nga mbrojtësi Azpilicueta të cilin e konvertoi në gol për rezultatin 0 me 1. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=VuL3bo_zkyg

Formacionet zyrtare: Crystal Palace-Chelsea

Chelsea do ta kërkojë fitoren e 11-të radhazi ndaj Crystal Palaces.

Periskopi.com Sporti

Për këtë Conte nuk mund të llogarisë në Hazardin, dhe ky është problem i madh.

Këto janë formacionet zyrtare:

Crystal Palace:

paalce

Chelsea: Courtois; Azpilicueta, David Luiz, Cahill (c); Moses, Kante, Matic, Alonso; Willian, Diego Costa, Hazard.

Notat e lojtarëve, Crystal Palace 1-2 Manchester United

Manchester Unitedi fitoi si mysafirë i Crystal Palace me rezultat 1-2.

Periskopi.com Sporti

Golat për Djajtë e Kuq i shënuan Paul Pogba dhe Zlatan Ibrahimovic, kurse për vendasti shënoi James McArthur.

Më i miri në takim ishte Paul Pogba, i cili bëri një paraqitje fantastike, kurse më poshtë keni notat e lojtarëve nga të dy skuadrat.

capture-20161214-231004

capture-20161214-231025

Manchester United nuk lejon befasi, mposht Crystal Palace (Video)

Manchester United ka arritur të fitojë kundër Crystal Palace me rezultat 1 me 2.

Periskopi.com Sporti

Takimi filloi i balancuar për të dy skuadrat, me një luftë për kontrollim të mesfushës.

Goli i parë u shënua krejtsisht në minutën e fundit të pjësës së parë, ku shënoi francezi Paul Pogba pasi pranoi një asistim nga Zlatan Ibrahimovic.

pogba

 

Fraksioni i dytë ishte më i mirë për të dy skuadrat.

Crystal Palace filloi të sulmujë më shumë dhe e dëshironte golin më shumë se sa ekipi i Jose Mourinhos.

Golin e barazimit Palace e shënoi në minutën e 66′, pas një super aksioni të zhvilluar të cilin e përfundoi mesfushori, James McArthur për rezultatin 1 me 1.

Skuadra vendase tentoi të shënoi edhe golin e dytë, pasi që morri kontrollin e lojës për disa minuta.

Por, Manchester United nuk u dorëzua dhe arriti të shënojë golin e fitores ku përsëri ishin protagonistët Pogba-Ibra, tashmë Pogba asistoi për suedezin i cili shënoi për rezultatin 1 me 2.

ibra

 

‘Djajët e kuq’ me këtë fitore arrijnë në koutën e 27 pikëve në pozitën e gjashtë ndërsa Crystal Palace zbret një pozitë më poshtë në të 16-të me 15 pikë. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=qRnl8TxGe7U&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=JbYM5Rv8ujE

 

 

Barazon Crystal Palace rezultatin ndaj Man Utd (Video)

Crystal Palace ka arritur të barazojë rezultatin ndaj Manchester United në 1-1.

Periskopi.com Sporti

Golin e shënoi McArthur pas një aksion fenomenal të Palace. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=AMhghDqkmG4

Manchester United në epërsi ndaj Crystal Palace (Video)

Manchester United ka arritur të shënojë golin e parë të takimit.

Periskopi.com Sporti

Ishte mesfushori francez Paul Pogba i cili shënoi në minutën e fundit të pjesës së parë, pas një asistimi nga Ibrahimovic. /Periskopi/

Formacionet zyrtare: Crystal Palace-Manchester United

Crystal Palace sonte është nikoqir i Manchester United.

Periskopi.com Sporti

Crystal Palace është në pozitën e 15 me 15 pikë dhe në këtë sezon ekipi i drejtuar nga Alan Pardew nuk po kalon në formën më të mirë.

‘Djajët e kuq’ janë të motivuar për këtë ndeshje sepse mposhtën Tottenham në javën e kaluar në Old Trafford.

United do të tentojë të fitojë dhe të afrohet sa më shumë kreut të tabelës pas disa dështimeve të liderve si Arsenal e Manchester City. Ekipi i Jose Mourinho është në pozitën e 6 me 27 pikë.

Vlen të theksohet se Mourinho nuk mund të llogaritë në shërbimet e Mkhitaryan i cili është i lënduar.

Takimi fillon nga ora 21:00.

Këto janë formacionet zyrtare:

Crystal Palace:

image-8

Manchester United: De Gea; Bailly, Jones, Rojo, Blind; Ander Herrera, Carrick, Pogba; Rooney, Mata, Ibrahimovic. /Periskopi/

Flamini nënshkruan për Crystal Palace

Periskopi.com Sporti

Ish-mesfushori i Arsenalit, Mathieu Flamini ka kaluar te Crystal Palace si lojtar i lirë.

32-vjeçari u largua në këtë verë nga ‘topçinjtë’ pasi i kishte skaduar kontrata.

Francezi ka qenë në dy kohë të ndryshme pjesë e  Arsenalit, skuadër me të cilën ka zhvilluar plot 246 paraqitje në të gjitha garat. /Periskopi.com

Wilshere te Crystal Palace

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere është pranë kalimit te Crystal Palace në formë huazimi, shkruajnë mediat evropiane.

Daily Mirror raporton se ‘topçinjtë’ kanë marrë plotë 22 oferta për anglezin, i cili është përballur me shumë lëndime në sezonet e fundit.

Besohet se lojtari do të kalojë te Crystal, skuadër kjo e cila është përforcuar mjaft shumë në këtë afat kalimtar me lojtarët si Christian Benteke dhe Loic Remy. /Periskopi.com

Remy huazohet te Crystal Palace

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Chelseat, Loic Remy është bashkuar me Crystal Palace në formë huazimi deri në fund të këtij sezoni.

29-vjeçari ka zhvilluar vetëm 47 paraqitje dhe ka shënuar 12 gola për Chelsean, që prej vitit 2014, kur u transferua te kjo skuadër nga Newcastle United. /Periskopi.com

Remy te Crystal Palace

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Chelseat, Loic Remy është pranë kalimit te Crystal Palace.

Le10Sport raporton se francezi tashmë ka arritur marrëveshje me skuadrën në fjalë, ku do të kalojë sezonin në formë huazimi, ndërsa në verën e ardhshme do të mund të kalojë te kjo skuadër në formë të plotë për 10 milionë funte.

Ish-anëtari i Queens Park Rangers nuk ka arritur të zë vend në formacionin bazë te skuadra nga Stamford Bridge që prej kalimit të tij te kjo skuadër në vitin 2014. /Periskopi.com

Benteke zyrtarisht i Crystal

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i deritanishëm i Liverpoolit, Christian Benteke është transferuar te Crystal Palace.

Lajmi është konfirmuar nga skuadra e re e belgut.

Sulmuesi ka kaluar vizitat mjekësore të premten, ndërsa paga e tij javore kap shifrën e 120 mijë funteve në javë.

Raportohet se Liverpool ka përfituar plot 32 milionë funte nga largimi i ish-anëtarit të Aston Villas. /Periskopi.com