Ronaldo e thotë hapur: “Nuk do të nënshkruaj kontratë të re me Realin”

Periskopi.com Sporti

Cristiano Ronaldo e ka mohuar se po kërkon të përmirësoj më tej kontratën me Real Madridin pas humbjes së të mërkurës nga Tottenhami.

Neymar e fitoi një kontratë të jashtëzakonshme me PSG-në, ndërkohë që edhe Messi e ka zgjatur kontratën e tij me Barcelonën ku do të përfitojë shuma të majme. Kjo ka bërë që Ronaldo të mbetet disi pas, por pavarësisht kësaj ai tha se nuk do të nënshkruajë kontratë të re.

“Po e jap më të mirën time te Real Madridi. I kam edhe katër vite tjera në kontratë dhe nuk dua që ta përmirësoj. Jam shumë mirë,” i tha ai mediumit beIN Sports pas ndeshjes.

Ronaldo do të bëhet 33 vjeç në marsin e vitit të ardhshëm, dhe nuk pritet që forma e tij të mbetet kjo që është. Ai ka shënuar vetëm 1 gol në 10 ndeshjet e para të La Liga-s duke ndikuar në formën e dobët të ekipit të tij.

NIKE dhuratë për Ronaldon, i cili pritet të shpallet më i miri nga FIFA

Kompania gjigande amerikane e veshjeve sportive, NIKE, ka bërë një dhuratë speciale për klientin e tyre, Cristiano Ronaldo.

Periskopi.com Sporti

Ronaldo ka kaluar një super vit në aspektin e tij personal, duke u shpallur për herë të katërten herë si futbollisti më i mirë në botë, nga revista France Football.

Sonte pritet që të fitojë edhe çmimin nga FIFA, si futbollisti më i mirë në botë për vitin 2016.

Për vitin 2017 ai do të ketë atlete të reja, me ngjyrë të bardh dhe të artë. /Periskopi/

cr7
Mercurial Victorias CR7

Messi është nga një planet tjetër

Ish-anëtari i Real Madridit, Gabriel Heinze ka folur për krahasimin më popullor në futboll, ''Messi - Ronaldo''

Periskopi.com Sporti

Heinze preferon sulmuesin e Barcelonës para Ronaldos, duke thënë se argjentinasi vjen nga një planet tjetër, përcjell Sportali.Net

shutterstock_24236056

”Ronaldo ka dëshirë që të tjerët t’ia kenë zilinë. Ai gjithnjë lufton për objektivin e tij dhe kjo tregon pozitivitetin e tij”.

”Por, Messi nuk mund të krahasohet me askënd. Ai vjen nga një planet tjetër”, tha ish-mbrojtësi i ”Los Blancos”

Ronaldo fiton ‘Këpucën e Artë’ (Foto)

Real Madridi ka fituar Kupën e Botës për klube për vitin 2016.

Periskopi.com Sporti

Katër herë lojtari më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo ka fituar edhe një çmim prestigjioz.

Ai është shpallur golashënuesi më i mirë në këtë garë me katër gola të shënuara.

roniie
Cristiano Ronaldo, me Këpucën e Artë

Luka Modric dhe Gabu Shibasaki kanë fituar të argjendtën dhe të bronztën, respektivisht. /Periskopi/

Real Madrid fiton Kupën e Botës për klube (Video)

Real Madrid ka arritur të fitoi për herë të dytë në histori të saj trofeun e Kupës së Botës për klube.

Periskopi.com Sporti

Kampionët e Evropës kanë mposhtur në finale skuadrën japoneze Kashima 4-2, vetëm pas kohë shtesë.

Ndeshja filloi me një dominim nga kampionët e Evropës, Real Madrid, përcjell Telegrafi.com

Vetëm pas nëntë minutash lojë, spanjollët arritën të shënonin edhe golin e parë në ndeshje.

Një goditje e fuqishme nga Luka Modric nuk arriti të ndalej mirë nga portieri japonez i cili devijoi topin deri te Benzema që shënoi me lehtësi për 1-0.

benzi

‘Los Blancos’, tentonin të shënonin golin e dytë për por një gjëje të tillë nuk ia arritën në pjesën e parë.

Përderisa Reali nuk arriti të shënoi më, ishin vendasit që barazuan rezultatin në minutën e 44-të, nëpërmjet mesfushorit Gaku Shibasaki.Me rezultatin e barabartë 1-1 përfundoi pjesa e parë.

Me të filluar pjesa e dytë, Kashima arriti ta shënoi golin e epërsisë së parë në këtë takim.

Ishte përsëri reprezentuesi japonez, Gaku Shibasaki që shënoi një gol të bukur pas një aksioni të mirë.

Por epërsia e vendasve nuk zgjatë më shumë se tetë minuta, pasi Real Madridi arriti të barazoi nga penalltia.

Talenti spanjoll Lucas Vasquez u ndalua në zonë nga Yamamoto dhe gjyqtari akordoi penallti.

Nga pika e bardhë i saktë ishte futbollisti më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo që barazoi shifrat në 2-2.

15592218_10211399322404928_1071523547_n

Në minutën e 88-të, Fabricio i vendasve kishte një rast të artë shënimi, kur goditi bukur por Keylor Navas shpëtoi Real Madridin.

Kësisoj 90 minutat e kësaj finale përfunduan në barazim dhe ndeshje shkoi në kohën shtesë dy herë nga 15 minuta.

Me të filluar loja e shtesë, Cristiano Ronaldo arriti të shënoi golin e epërsisë për 3-2 pas një asistimi nga Karim Benzema në minutën e 98-të.

Ndërkohë gjashtë minuta më vonë, ‘Los Blancos’, shënuan edhe njëherë me portugezin Ronaldo që kompletoi het-trikun e tij.

ronaldooo

Ky trofe ishte i dyti për Real Madridin, pasi të parin e kishte fituar dy vite më parë pasi mposhti në finale skuadrën argjentinase San Lorenzo.

https://youtu.be/MYoXNVEHQYk

Ronaldo kompleton hat-trikun ndaj Kashimas (Video)

Real Madrid ka shënuar edhe golin e katërt dhe të fitores ndaj Kashimas.

Periskopi.com Sporti

Ishte përsëri Ronaldo që shënoi për ‘los blancos’ për rezultatin 4 me 2.

Ronaldo me këtë gol e kompletoi hat-trickun. /Periskopi/

https://youtu.be/NUT-kCFxXmA

Ronaldo shënon përsëri, Reali përmbys rezultatin (Video)

Real Madrid përmbys rezultatin ndaj Kashimas.

Periskopi.com Sporti

Cristinao Ronaldo ka arritur të shënojë përsëri duke shënuar edhe golin e tij të dytë personal. Portugezi shënoi në minutën e 111′. /Periskopi/

https://youtu.be/JC_sOl3D0cI

Cristiano Ronaldo realizon golin e 500-ndtë në karrierë

Cristiano Ronaldo ka arritur edhe një rekord personal.

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Real Madridit ka shënuar golin e 500 në karrierë si futbollist profesionist, përcjell Telegrafi.com

Këtë rekord portugezi e arriti në fitoren 2-0 kundër Club America në botërorin e klubeve.

Ai golat i ka shënuar për Kombëtaren e Portugalisë, Sportingun, Manchester Unitedin dhe Real Madridin.

Ronaldo golin e parë me klub e realizoi në vitin 2002 kur ishte 17-vjeçar.

Këto shtete refuzuan të votojnë për Ronaldon

Cristiano Ronaldo një ditë më parë u shpall fitues i Topit të Artë.

Periskopi.com Sporti

Portugezi la shumë prapa tij rivalët Lionel Messi dhe Antoine Griezmann.France Football kishte kërkuar nga 173 gazetarë nga e mbarë bota që të votojnë për fituesin e Topit të Artë 2016.

Por, jo të gjithë këta 173 gazetarë votuan për Ronaldon, pasi 11 gazetarë të 11 shteteve të ndryshme refuzuan portugezin.Uruguai, Turkmenistan, Swaziland, Namibia, Rumania, Libia, Irani, Central African Republic, Bolivia, Cape Verde dhe Andorra, janë vendet që refuzuan të votojnë Ronaldon për më të mirin e vitit 2016.

Cristiano Ronaldo një ditë më parë u shpall fitues i Topit të Artë.

Nike me super dhuratë për Cristiano Ronaldon, pas fitimit të ‘Topit të Artë’ (Foto)

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2016 nga France Football, e cila ia ndau edhe Topin e Artë.

Periskopi.com Sporti

Përveç kësaj, Ronaldo tashmë do të ketë edhe këpucë të arta, të cilat kompania Nike i ka prodhuar enkas për të.

nike-12
Të dedikuara për Ronaldon, pas fitimit të ‘Topit të Artë’

 

Këto këpucë që do të emërohen “Mercurial Superfly CR7 ‘victories’” do të vihen në shitje për Krishtlindje.

Në shtije do të dalin vetëm 777 palë.

Këta ishin katër lojtarët që mbetën pas Ronaldos në garën për Topin e Artë (Foto)

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo është shpallur më i miri mirë i botës nga France Football për herë të katërt.

Periskopi.com Sporti

Asi i Real Madrid mori 745 pikë nga gazetarët, duke lënë prapa rivalin kryesor, Lionel Messi.

 

messi

Kurse pas tyre janë: Griezmann, Suarez, e Neymar, që përmbyllin top pesëshen. /Persikopi/

greizman

suarez

ney

 

Kjo është arsyeja që Ronaldo fitoi ‘Topin e Artë’ (Foto)

Cristiano Ronaldo ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2016.

Periskopi.com Sporti

Kjo ishte edhe hera e katërt që e fiton këtë trofe të çmuar reprezentuesi portugez.

Futbollisti 31-vjeçar ka fituar Ligën e Kampionëve me Real Madridin dhe është shpallur kampion i Evropës me kombëtaren e Portugalisë.

Gjatë 55 takimeve në të gjitha garat sezonin e kaluar, Ronaldo shënoi 51 gola (gjashtë hat-trick) dhe pati 17 asisitime.

Ronaldo është favoritë për të fituar edhe çmimin e ‘Lojtari i Vitit’ që e jep FIFA. /Periskopi/

 

Zyrtare: Ky superyll fiton ‘Topin e Artë’

France Football ka zgjedhur lojtarin më të mirë në botë, çmim ky që e fitoi portugezi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo.

Periskopi.com Sporti

Siç dihet tashmë këtë vit çmimin e lojtarit më të mirë në botë e jep France Football.

Nga 30 kandidatët e këtij edicioni më i miri në botë është shpallur portugezi Cristiano Ronaldo, i cili fitoi Ligën e Kampionëve me Real Madridin, si dhe Kampionatin Evropian me Portugalinë.

ronaldo
Cristiano Ronaldo, lojtari më i mirë në botë

 

Ai mori shumicën e votave të 173 gazetarëve nga mbarë bota, të cilët kishin të drejtë vote. /Periskopi/

 

Marcelo tregon se çka do të bëjë sonte Ronaldo

Sonte me fillim nga ora 17:30 do të nisë ceremonia e dhënies së ‘Topit të Artë’.

Periskopi.com Sporti

Pritjet janë që Cristiano Ronaldo ta fitojë këtë çmim, pasi ka treguar formë shumë të lartë dhe ka fituar Euro 2016 dhe Ligën e Kampionëve.

Mirëpo, nuk përjashtohet as Lionel Messi i Barcelonës, i cili ka shkëlqyer mjaft shumë në këtë vit.

Por, bashkëlojtari i Ronaldoës, Marcelo, beson se portugezi e meriton këtë çmim dhe thotë se ai nuk d otë fle sonte.

“Pa diskutim që Ronaldo e meriton Topin e Artë edhe këtë sezon. Ai nuk do të fle sonte”, deklaroi Marcelo. /Periskopi.com

Zyrtare: Real Madridi pa Ronaldon, Modricin dhe Benzeman

Tifozët e Real Madridit kanë marrë një lajm të keq para ndeshjes me Deportivo La Corunan.

Periskopi.com Sporti

Superylli i kësaj skuadre, Cristiano Ronaldo nuk është gati për këtë sfidë, për shkak se në këtë javë ai u përball me shumë akuza për evazion fiskal.

Në skuadër për këtë ndeshje nuk janë përfshirë as Luka Modric dhe Karim Benzema.

Portierë: Navas, Casilla and Yáñez.
Mbrojtës: Carvajal, Pepe, Ramos, Varane, Nacho, Marcelo and Danilo.
Mesfushorë: Kroos, James, Casemiro, Kovacic, Asensio and Isco.
Sulmues: Morata, Lucas Vázquez and Mariano. /Periskopi.com

E pabesueshme, kjo është pasuria marramendëse e Ronaldos

Duket e pabesueshme, por është e vërtetë.

Periskopi.com Sporti

Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është shumë i pasur financiarisht dhe materialisht.

Besoni ose jo, portugezi ka pasuri në vlerë prej 203 milionë eurove.

Është vetë 31-vjeçari, ai i cili e ka zbuluar një gjë të tillë. /Periskopi.com

Ronaldo publikon dokumentet që shfajëson veten nga ikja e taksave (Foto)

Cristiano Ronaldo thotë se ai nuk ka asgjë për të fshehur në lidhje me punët e tij tatimore dhe ka publikuar të dhënat e tij financiare për vitin 2015 nëpërmjet agjencisë Gestifute.

Periskopi.com Sporti

Deklaratat tregojnë se ylli portugez deklaroi 227.3 milionë euro të ardhura të vitit të kaluar dhe vjen në mes të akuzave për evazion fiskal që ka fshehur 150 milionë euro vlerë të drejtave të imazhit në strehën e taksave të Ishujve Virgjën Britanik.

Gestifute – agjencia e drejtuar nga super agjenti Jorge Mendes, që përfaqëson Ronaldon, ka lëshuar dokumentin të cilin ata besojnë që tregon se ai nuk ka të shmangur ndonjë pagim të taksave dhe se ai ka deklaruar pasuritë jashtë Spanjës në vlerë prej 203.7 milionë euro dhe brenda vendit 23.5 milionë, shkruan Telegrafi.

“Ky dokument vërteton se Agjencia Tatimore e Spanjës i ka të ditura të gjitha asetet dhe të ardhurat e Cristiano Ronaldos. Nga tani e tutje, ky lojtar nuk do të bëjë ndonjë deklaratë të mëtejshme mbi këtë temë”, thuhet deklaratën e agjencisë.

“Siç është raportuar në ditët e fundit, lojtari ka qenë i vetëdijshëm për detyrimet e tij tatimore menjëherë në fillim të karrierës së tij profesionale në të gjitha vendet në të cilat ai ka banuar, dhe nuk ka dhe nuk ka pasur ndonjë çështje me autoritetet tatimore të asnjë nga këto vende”.

“Ky komunikim, i cili nuk u kërkohet me ligj, përbën prova të pakundërshtueshme se Cristiano Ronaldo dhe përfaqësuesit e tij janë në mirëbesim dhe bashkëpunim me autoritetet në frymën e transparencës dhe respektimin e ligjshmërisë”, përfundon deklarata e agjencisë.

Kur u pyetën në lidhje me situatën pas përplasjes se Real Madridit në Ligën e Kampionëve në natën e mërkurë, 31-vjeçari u përgjigj: “Ju besoni se unë jam i shqetësuar? Ai që nuk ka borxh asgjë, nuk ka asnjë frikë”, tha Ronaldo për stacionin TV Portuguese RTP.

dokumentet

Neymar: Ky lojtar e meriton të shpallet më i miri i vitit

Mediat spanjolle janë të sigurta se “Topi i Artë” këtë vit shkon për Cristiano Ronaldo-n.

Periskopi.com Sporti

Neymar ndërkohë bën fushatë për shokun e tij të skuadrës Lionel Messi, që të fitojë çmimin e “Lojtarit më të mirë të FIFA-s për vitin 2016”.

Argjentinasi është mes tre kandidatëve finalistë për këtë çmim, bashkë me Antoine Griezmann dhe rivalin e tij të përjetshëm Ronaldo.

“Unë nuk e di se kush do të fitojë, por për mua është vetëm njëri që mund të konsiderohet më i miri, dhe ai është Messi. Ronaldo është një lojtar i madh, ai ka klas botëror dhe e ka treguar këtë për shumë vjet dhe unë e respektoj, por Messi është ai që meriton çmimin sipas meje”.

Çmimi i FIFA-s për futbollistin më të mirë të vitit, do të shpallet në ceremoninë që do të mbahet në Zyrih në 9 Janarin e ardhshëm.

Shokuse ylli i Real Madridit mungon në formacionin e Ligës së Kampionëve (Foto)

Dje është mbylllur faza e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

“Goal”, ka zgjedhur formacionin më të mirë të kësaj faze, ku befasia më e madhe ishte mungesa e yllit portugez të Real Madrid, Cristiano Ronaldo.

ronie
Cristiano Ronaldo, Real Madrid

Në këtë formacion janë edhe dy futbollistë të skuadrës daneze Koebenhavn, dy nga Arsenali, dy nga Real Madrid, dhe me nga një futbollist përfaqësohet, Juventus, Atletico Madrid, Porto, Sevilla dhe Barcelona.

Në foton e mëposhtme mund ta shihni formacionin më të mirë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. /Periskopi/zluli

Shpëton Ronaldo, këta tre futbollistë mund të burgosen (FOTO)

Cristiano Ronaldo nuk është në mesin e futbollistëve që zyrtarisht kanë përfunduar nën hetime për evazion fiskal në Spanjë.

Periskopi.com Sporti

Autoritetet në Spanjë kanë bërë të ditur se Xabi Alonso, Angel Di Maria dhe Ricardo Carvalho janë tre futbollistët që janë nën hetime për evazion fiskal.

Së bashku me ta pritet të jenë edhe Fabio Coentrao e Radamel Falcao – nga koha kur luante në Atletico Madrid.

Në listë nuk gjendet emri i të shumëpërfolurit së fundmi, Cristiano Ronaldo, përcjell “Lajmi.net”.

Kurse, të lartpërmendurit akuzohen se fshehën miliona euro nga autoritetet fiskale në Spanjë dhe mund të dënohen edhe me burg.