Formacionet zyrtare: Barcelona-Hercules

Barcelona do të përballet sonte ndaj Hercules në kuadër të Copa del Rey

Periskopi.com Sporti

Ndërsa, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet me të cilat do të luajnë sonte.

Barcelona: Cillessen, Rakitic, Denis Suarez, Turan, Rafinha, Mascherano, Alcácer, Digne, Gomes, Vidal, Umtiti

Hercules: Iván Buigues; Dalmau, Pol Bueso, Román, Rojas, Peña; Chechu, Checa, Miñano, Gaspar; Berrocal.

Barcelona zyrtarisht në krizë, barazon me Hercules

Barcelona është ndalur në barazim nga Hercules me rezultat 1-1 në kuadër të Kupës së Mbretit.

Periskopi.com Sporti

Ekipi, që luan në Segunda Division B, apo nivelin e tretë të garave në Spanjë,shënoi i pari në ndeshje. Mainz realizoi golin e epërsisë në minutën e 52-të.

Por, Barcelona barazoi gjashtë minuta më vonë përmes Carles Alenas.

Takimi i kthimit në Camp Nou do të zhvillohet më 21 dhjetor. /Periskopi/

Formacionet zyrtare: Hercules-Barcelona

Pak minuta na ndajnë nga fillimi mes ndeshjes Hercules dhe Barcelonës në Kupën e Mbretit.

Periskopi.com Sporti

Shumica e lojtarëve të rëndësishëm të Barcës janë lënë në pushim nga trajneri Luis Enrique, ndërsa më poshtë keni formacionin.

Formacioni i Hercules: Në pritje…

Formacioni i Barcelonës: Cillessen; Vidal, Umtiti, Borja Lopez, Digne; Alena, Rafinha, Carbonell; Turan, D. Suarez, Alcacer.

Formacionet zyrtare: Real Madrid-Leonesa

Më pak se një orë na ndajnë nga takimi në Kupën e Mbretit mes Real Madridit dhe Leonesas.

Periskopi.com Sporti

Ndeshje a parë mes këtyre ekipeve kishte përfunduar me rezultat 7-1 për Los Blancos, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare.

Formacioni i Real Madridit: Casilla, Carvajal, Pepe, Nacho, Tejero; Casemiro, Odegaard, James; Isco, Mariano, Asensio.

Formacioni i Leonesa: Në pritje…

Ky është shorti i Kupës së Spanjës

Është hedhur shorti për fazën e ardhshme të Kupës së Spanjës, e njohur si ‘Copa del Rey’.

Periskopi.com Sporti

Barcelona do të përballhet me Hercules nga Segunda B, ndërsa Real Madrid do të luajë ndaj Cultural Leonesa.

Këtu mund t’i shihni përballjet tjera:

shorti i spanjes /Periskopi.com