Ish-trajneri i njohur kroat: Futbollistët e Kosovës janë patriot dhe temperament

Ish-trajneri i njohur kroat, Çiro Blazevic ka thënë fjalë të mëdha për futbollistët e Kosovës para përballjes me Kroacinë.

Periskopi.com Sporti

Kosova pret si vendëse Kroacinë në Loro Boriçi të Shkodrës më 6 tetor për të zhvilluar ndeshjen e dytë kualifikuese për Botërorin 2018.

Blazevic thotë se futbollistët e Kosovës janë temperament dhe patriot.

“Mendoj se ndeshja do të kalojë në luftë fer dhe sportive, në të vërtetë në një angazhim fanatik të paktën saj përket lojtarëve nga Kosova, sepse janë persona temperamentë dhe patriot, kam pasur rastin ti drejtojë dhe këtë e di më së miri”, ka deklaruar Blazevic.