Michael Carter kalon në Chigago Bulls

Michael Carter është shkëmbyer me Tony Sell.

Periskopi.com Sporti

Chigago Bulls ka arritur marrëveshje me Milwaukee Bucks për shkëmbimin e dy basketbollistëv.

Drejtori sportiv i Bulls, Gar Forman është shprehur “Jemi shumë të lumtur për këtë shkëmbim, Williams është një lojtar i së ardhmës”.

Carter Williams është zgjedhur ‘Rookie’ në draftin e Nba në vitin 2013. /Periskopi.com

Chicago mposht kampionin

Tjetër humbje për kampionët në fuqi të Cleveland Cavaliers e treta radhazi në ndeshjet parasezonale të NBA.

Periskopi.com Sporti

Në ditën e rinovimit të kontratës nga ana e JR Smith për katër sezonet e ardhshme, trajneri Tyron Lue la edhe njëherë tjetër pushim tre yjet e skuadrës James, Irving dhe Love.

Pa të ashquajturën “Big Three” Cleveland nuk mundi të bënte asgjë duke u mposhtur në Ilionois nga Chicago Bulls me rezultatin 118-108.

Holland me 23 pikë ishte ai që udhëhoqi vendasit drejt kësaj fitoreje. /Periskopi.com