Ter Stegen pranon fajin: Faji është i im, unë jam më i keqi

Portieri i Barcelonës, Marc-Andre Ter Stegen ka marrë barrën e fajit për disfatën e mbrëmshme nga Celta Vigo.

Periskopi.com Sporti

Skuadra në fjalë mposhti katalunasit me rezultat 4:3, ndërsa portieri gjerman kishte bërë disa gabime, bashkë me mbrojtjen.

Por, ai nuk heziton të pranojë fajin për gabimet që i bëri në sfidën e mbrëmshme.

“Është faji im, unë jam më i keqi”, deklaroi gjermani.

“Po të mos e kisha bërë atë gabim, ne mund të kishim fituar”, shtoi ai. /Periskopi.com

Enrique paralajmëron Barcelonën para ndeshjes me Celta Vigon

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka thënë se përballja e nesërme ndaj Celta Vigos do të jetë e vështirë.

Periskopi.com Sporti

Katalunasit luajnë si mysafir i Celtas në sfidën e cila zhvillon me fillim nga ora 20:45 në kuadër të La Ligas.

“Celta është një ekip shumë i rrezikshëm me stilin e lojës që ka. E dimë se do të jetë e vështirë ndaj tyre”, deklaroi Enrique.

“Ata kanë humbur disa lojtarë të rëndësishëm si Nolito, por gjithashtu janë përforcuar. Ata janë një ekip që vrapojnë shumë”, shtoi ai. /Periskopi.com

El Haddadi pranë huazimit te Celta Vigo

Periskopi.com Sporti

Talenti i madh i Barcelonës, Munir El Haddadi është shumë pranë kalimit në formë huazimi te Celta Vigo.

Lajmi është konfirmuar nga gazetari katalan, Gerard Romero, i cili thotë se ky kalim do të zyrtarizohet pasi që Barcelona të transferojë një sulmues, ku sipas të gjitha gjasave do të jetë ylli i Valencias, Paco Alcacer.

“Marrëveshja mes Munir dhe Celta Vigo është mbyllur, marrëveshja ende nuk është zyrtare, derisa Barca të transferojë një sulmues”, ka shkruar gazetari në rrjetin social Twitter. /Periskopi.com