‘Ky futbollist do të bëhët më i paguari në botë’

Carlos Tevez shumë shpejtë mund të bëhët futbollisti më i paguar në botë.

Periskopi.com Sporti

Sipas ‘YahooSports Brazil’ një klub në Kinë i ka ofruar një pagë të majme dhe pothuajse të pa refuzueshme, në vlerë prej 40 milionë euro në sezon.

Nëse Tevez do e pranoj këtë ofertë, atëherë ai do të bëhej futbollisti më i paguar në botë, kjo do të thotë se ai do të lë pas lojtarë si Messi e Ronaldo sa i përket pagës.

Tevez është rikthyer tek Boca Juniors nga Juventus në vitin 2015. /Periskopi.com/

tevez
Carlos Tevez, Boca Juniors

Tevez paralajmëron pensionimin nga futbolli

Carlos Tevez paralajmëron se mund të pensionohet nga futbolli në fund të këtij viti.

Periskopi.com Sporti

Ish-sulmuesi i Juventusit, Manchester Cityt dhe Manchester United aktualisht luan te skuadra argjentinase Boca Juniors.

Por, ka shumë gjasa që ai të pensionohet nga ky sport në fund të këtij viti.

“Më pëlqen futbolli, por jo gjithçka që e rrethon atë”, deklaroi Tevez.

“Ka mundësi që unë mund të pensionohem në fund të këtij viti. Jam duke shqyrtuar një gjë të tillë”. /Periskopi.com