Puyol përkrahë Paul Pogba

Ish mbrojtësi i Barcelonës dhe kombëtarës spanjolle, Carlos Puyol ka dalur në mbështetje të françezit karizmatik Paul Pogba.

Periskopi.com Sporti

Ai gjatë një interviste e ka përkrahur duke thënë “Ai nuk është një lojtarë që shënon 50 gola në sezon, por ai ka një talent unik dhe njerëzit duhet të presin”

“Pogba është një ndër lojtarët më të mirë në botë” tha Puyol për Squawka.com

Mesfushori këtë verë është rikthyer në Manchester United pas disa sezona të kaluar në Juventus për një shumë rekorde prej 100 milionë euro ta paguar nga klubi anglez në arkat e Juventus.