Cafu: Bellerin si unë

Periskopi.com Sporti

Legjenda braziliane e futbollit, Evangelista Cafi sheh ngjashmëri mes tij kur ishte 21-vjeçar dhe mbrojtësit të talentuar të Arsenalit, Hector Bellerin.

Ai thotë se spanjolli është lojtar shumë i shpejtë dhe beson se ka një të ardhme të ndritur si futbollist.

“Bellerin është si unë kur isha 21-vjeçar”, thotë Cafu.

“Ai është shumë i shpejtë dhe shumë mbresëlënës. Ai ka një të ardhme të madhe”. /Periskopi.com