Lata lirohet nga burgu (Foto)

Është liruar nga burgu ish deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Latif Gashi.

Periskopi.com Lajme

Indeksonline ka siguruar fotografinë e parë pas lirimit ku Lata shihet në përqafim të familjes së tij.

Ndryshe, në vitin 2009, EULEX-i shpalli fajtor Latif Gashin “për krime të luftës për shkak të trajtimit çnjerëzor të civilëve të paraburgosur dhe krime të luftës për shkak të rrahjes dhe torturimit të civilëve të paraburgosur”.

Ai qe dënuar me 6 vite burg.

Ndërsa, që nga muaji mars ai kishte shkuar në burg për të mbajtur dënimin e mbetur, kur edhe kishte dhënë dorëheqje si deputet./ Periskopi