Bayerni tregon se kush është ‘shefi’ në Bundesligë (Video)

Bayern Munchen do të përfundojë vitin si lider i Bundesligës.

Periskopi.com Sporti

Bavarezët e mposhten me rezultat bindës 3 me 0 ndaj skuadrës që po bon mrekulli në këtë sezon Leipzigut.

Thiago Alcantara hapi serinë e golave në minutën e 17-të. Tetë minuta më vonë shënoi Xabi Alonso, ndërsa i treti që shënoi ishte Robert Leëandoëski nga penaltia në fund të pjesës së parë.

Nga minuta e 30-të Leipzigu mbeti me një lojtar më pak në fushë pasi Forsberg u ndëshkua me karton të kuq.

Bayerni tashmë udhëheq me 39 pikë, tri më shumë se Leipzigu që rënditet në pozitën e dytë. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=n7cleoiTJJ8

Bayerni shënon golin e parë (Video)

Bayern Munchen ka kaluar në epërsi ndaj Leipzig.

Periskopi.com Sporti

Golin e shënoi mesfushorin spanjoll Thiago Alcantara në minutën e 15’. /Periskopi/

Ish ylli i Premier Ligës thotë se Bundesliga do të bëhet më e mira në botë

Javier Hernandez ka thurur elozhe për kampionatin gjerman.

Periskopi.com Sporti

Ish anëtari i Manchester United që nga transferimi i tij nga Premier Liga, ëshë shëndërruar një nga sulmuesit më të mirë në Bundes ligën gjermane.

Chicharito ka folur për nivelin e lojës që është duke u rritur nga skuadrat gjermane dhe beson se shumë shpejt do të bëhet kampionati më i mirë në botë.

Ndryshe, meksikani ka luajtur edhe La Liga me skuadrën e Real Madridit. /Periskopi/

 

Leipzig vazhdon me befasi, tani ka pikë po aq sa Bayern Munich

Leipzig ka vazhduar me formën e mirë në këtë sezon që nga hyrja në BundesLiga.

Periskopi.com Sporti

Leipzik ka arritur të mposht Mainzin me rezultat 3 me 1 për të barazuar pikët në krye të tabelës me liderin, Bayern Munich.

Për fitoren e shtatë kanë shënuar Forbsberg dhe dy herë realizojë Werner.

Me këtë fitore ata tani kanë grumbulluar 24 pikë dhe rendinten të dytët në tabelë. /Periskopi.com