Tifozëve shqiptar të Barcelonës nuk do t’u pëlqejë ky lajm

Barcelona ka nisur kontaktet me Chelsean për mundësinë e transferimit të mbrojtësit Branislav Ivanovic.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi serb ka kontratë vetëm deri në verën e ardhshme, prandaj largimi i tij nga Stamford Bridge në janar është tejet i mundshëm.

32-vjeçari shihet si zëvendësimi i duhur i të Dani Alves, largimi i të cilit ka lënë një boshllëk të madh në krahun e djathtë të mbrojtjes katalane. /Periskopi.com

Ylli i Chelsea në Barcelonë?

Mbrojtësi i Chelsea, Branislav Ivanovic është lidhur me një kalim sensacional në Barcelonë.

Periskopi.com Sporti

Ivanovic që nga ndërrimi i formacionit nga Conte ka humbur pozitën e titullarit pasi që ai nuk preferohet para Moses në formacionin 3-5-2.

Barcelona nëse nuk arrin të nënshkruajë me Ivanovic do të fokusohet në kroatin Dario Srna.

32-vjeçari është duke e përfunduar kontratën e tij njëvjeçare me Chelsea dhe politika londinezëve për lojtarët mbi 30 vjeçar është se nuk i ofron kontratë të re.

Por ai është shprehur se është i gatshëm të fillojë bisedimet për vazhdimin e kontratës. /Periskopi.com/

branislav-ivanovic
Branislav Ivanovic, Chelsea

Kapiteni i Serbisë kërcënoi me vdekje gjyqtarin në ndeshjen ndaj Shqipërisë

Gjyqtari i njohur, Nicola Rizzoli ka zbuluar diçka shumë interesante. Ai thotë se u kërcënua nga kapiteni i Serbisë, Branislav Ivanovic, në ndeshjen ndaj Shqipërisë.

Periskopi.com Video