Formacionet zyrtare: Arsenal – Bournemouth

Arsenal sot e pret në shtëpi skuadrën modeste Bourmenouth.

Periskopi.com Sporti

Arsenali do të mundohet të iu rikthehet fitoreve pas barazimit në ligë javën e kaluar me Manchester United dhe në mesjavë me PSG në kuadër të Ligës së Kampionëve.

‘Topqinjtë’ janë në krizë për fitore dhe sot kanë shansin të rigjejnë fitoren në Emirates Stadium me ndihmën e tifozëve të flaktë. Për skuadrën mysafire nuk mund të paraqitet ylli kryesor i skuadrës që është i huazuar nga Arsenal, Jack Wilshere, pasi që rregullat e federatës angleze nuk e lejojnë të paraqitet kundër skuadrës amë.

Tranjeri francez Arsene Wenger ka vendosur të startojë me Granit Xhakan që nga minuta e parë. Arsenali është në pozitën e katërt me 25 pikë ndërsa Bournemouth në pozitën e 11 me 15 pikë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Arsenal:

xhaka
Granit Xhaka, në formacinon bazë të Arsenalit

Bourmenouth:

bourmenouth