Policia aksion, kapen 1200 bimë narkotike

Policia ka sekuestruar 1200 bimë narkotike kanabis sativa në Ishëm.

Periskopi.com Uncategorized

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Efektivat e Stacionit të Policisë Ishëm, në bazë të informacione të marra më rrugë operative kanë ndërmarrë një aksion në fshatin Bizë, Ishëm, me qëllim parandalimin dhe goditjen e prodhimit të lëndëve narkotike.

Deri më tani nga ky operacion janë gjetur dhe sekuestruar rreth 1 200 bimë të dyshuara të llojit kanabis sativa në proces tharje, shkruan Tv Klan.

Ndërkohë vijon puna për identifikimin dhe kapjen e autorëve.