Zyrtare: Manchester United në bisedime me yllin e gjigandit europian

Manchester United është në bisedime me skuadrën portugeze Benfica, për mbrojtësin e tyre suedez, Victor Lindelof.

Periskopi.com Sporti

Victor Lindelof është synimi kryesor i Jose Mourinhos për ta transferuar në afatin kalimtar të janarit, sipas Sky Sports News HQ, transmeton Periskopi.com.

skysports-victor-lindelof-david-alaba_3842210
Victor Lindelof, Benfica

 

Sky Sports News HQ sipas burimeve të saja ka kuptuar se skuadra portugeze do të kërkojë 45 milionë euro nga ‘djajët e kuq’ për Lindelof.

Lindelof që nga janari i vitit të kaluar është shëndërruar në një nga shtyllat kryesore në skuadrën portugeze, ndryshe i njohur si “The Iceman” apo njeriu i akullit, për shkak të qetësisë së tij në fushë dhe karakterit të tij.

skysports-victor-lindelof-sweden_3842213
Ai ishte pjesë e kombëtares Suedeze në ‘Euro 2016’

 

Mourinho dëshiron të transferojë për shkak se mbrojtësi, Eric Bailly, do t’i mungojë Man Utd në janar për shkak të Kupës së Afrikës, ku do të paraqitet për kombëtaren e Bregut të Fildishtë. /Periskopi/

Man United arrinë marrëveshje për këtë lojtarë?

Manchester United është pajtuar të transferojnë futbollistin e Benficas, Victor Lindelof.

Periskopi.com Sporti

Sipas burimeve të gazetës “O Jogo”, presidenti i gjigandit portguez është në ishullin britanik për të kompletuar edhe detajet e fundit të marrëveshjes me zyrtarët e klubit anglez.

Benfica për mbrojtësin 22-vjeçar po kërkon 45 milionë euro me dhe pesë milionë bonuseJose Mourinho nuk mund të llogarisë në shërbimet e Eric Baillyt, i cili do të merr pjesë me kombëtaren e Bregut të Fildishtë në kampionatin afrikan. /Periskopi/

Dramë në ndeshjen Besiktas-Benfica (Video)

Beskitas nuk ka lejuar të befasohet në shtëpi nga Benfica.

Periskopi.com Sporti

Skuadra turke ka arritur të rikthehet nga rezultati 0-3 në pjesën e parë për të bërë mrekulli në pjesën e dytë ku barazoi 3-3.

Ekipi turk arriti që pavarësisht se ishte në disavantazh prej 3 me 0 në pjesën e parë nga Benfica, të kthehej në pjesën e dytë duke barazuar rezultatin në 3 me 3.

Guedes, Semedo dhe Fejsa realizuan golat për portugezët në pjesën e parë, ndërsa Tosun (58’), Quaresma (83’) dhe Aboubakar në minutën e 89-të ishin golashënuesit e Beshiktashit.

Këto dy ekipe janë në dy pozitat e para të Grupit B me Benficën që udhëheq me tetë pikë. Një më pak ka Beshiktashi, që ka pikë të barabarta me Napolin, që më vonë luan me Dynamo Kievin.

https://www.youtube.com/watch?v=8vcgxFhsR_c

Gol i çmendur në ndeshjen Besiktas-Benfica

Besiktas ka ngushtuar rezultatin ndaj skuadrës portugeze Benfica në 1-3.

Periskopi.com Sporti

Ishte Cenk Tosun i cili shënoi një super gol në stilin rafishatë pasi pranoi një harkim nga bashkëlojtari i tij.

Ndeshja ende është duke u zhvilluar në kuadër të Ligës së Kampionëve.

/Periskopi.com/

Inter gjithënjë më afër yllit të Benficas

Mbrojtësi suedez, Victor Lindelof është njëri nga lojtarët më të kërkuar aktualisht në merkato.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i Benficas është shprehur se dëshiron qëndrimin në Benfica por mediat shkruajn se Interi është afër nënshkrimit të tij.

Sipas mediave, Interi është ekipi i parë që është në gadishmëri të paguaj klauzolën e mbrojtësit të kombëtares së Suedisë.

Një shifër prej 25-30 mil euro pritet të jap Interi për të mposhtur konkurrencën e Borussia Dortmundit, Arsenalit, Unitedit dhe Manchester Cityt.

victor-lindelof-519565
Victor Lindelof, Benfica

United vëzhgon talentin e Benfikës

Manchester United është duke shfaqur interesim për mbrojtësin e talentuar të Benfikës, Grimaldo.

Periskopi.com Sporti

Mediat evropiane raportojnë se klubi nga Old Trafford ka dërguar vëzhgues për të parë nga afër ish-talentin e Barcelonës në ndeshjen kundër Fierense të shtunën.

Mirëpo, pengesë për kalimin e tij te 20 herë kampioni i Anglisë mund të jetë klauzola e lartë e lirimit që ka në kontratë, plot 51 milionë euro. /Periskopi.com