Bebe Rexha bën shqiponjën live- “Yes shqipe”

Periskopi.com Video

Bebe Rexha i flet grimeres së famshme për femrat shqiptare (Video)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, mendon se femrat shqiptare dhe ato indiane e kanë një të përbashkët.

Periskopi.com Showbiz

Nikkie, make-up artistja e famshme e cila ka mbi 6 milionë ndjekës në Instagram.

Ajo në kuadër të videove të shumta që shpërndanë në kanalin e saj në YouTube, e ka edhe një rubrikë kur bënë grim me një të ftuar të saj, transmeton rtv 21. “Get Ready with me”, (Bëhu gati me mua) titullohet rubrika, pjesë e së cilës së fundmi ka qenë këngëtarja shqiptare Bebe Rexha.

Përderisa secila e bën grimin për vete ato flasin për tema të ndryshme përfshirë këtu edhe karrierën.

Bebe poashtu e përmend se është shqiptare, duke thënë se mendon që femrat me flokë të zeza kanë disa rrathë të errët tek sytë, si shqiptaret dhe indianet. Këtë pjesë mund ta shihni nga minuta 02:08.

Rexha tregoi se zakonisht Kira Nasrat kujdeset për grimin e saj.

Tjetër moment i sikletshëm: Bebe Rexha tregon gjoksin

Fama e këngëtares shqiptare, Bebe Rexha po njeh vetëm rritje.

Periskopi.com Showbiz

Megjithatë nuk i mungojnë incidentet.

Këtë herë, gjatë “British Fashion Awards”, 27-vjeçarja pati një moment të sikletshëm me fustanin.

Për fat u zgjidh shpejt.

 

1-26

2-26

 

 

 

Bebe Rexha problem me fustanin, pothuajse nuk i dalin thimthat në shesh (Foto)

Bebe Rexha gjithnjë e më tepër po depërton në tregun ndërkombëtar të muzikës.

Periskopi.com Uncategorized

Së bashku me famën që po e krijon, edhe paparacitë e ndjekin hap pas hapi këngëtaren shqiptare.

Rasti i tillë është me ceremoninë e ndarjes së çmimeve “British Fashion Awards”, ku 27-vjeçarja hasi në një moment sikletshëm me fustanin.

Ky i fundit ju zbërthye paksa duke i zbuluar thithat, të cilat intervenoi asistentja që e ndihmoi ta evitoi këtë incident të vogël. /Telegrafi/

bebe-1

bebe-2

bebe-3

Çfarë i ka bërë belit Bebe Rexha?! (Foto)

Bebe Rexha vazhdimisht shfaqet me stile të ndryshme.

Periskopi.com Showbiz

Jemi mësuar ta shohim të veshur bukur dhe me stil. Çdo herë vjen ndryshe, duke i befasuar fansat e saj, është kjo Bebe Rexha këngëtarja shqiptare me famë botërore.

Bebe së fundmi në llogarinë e saj në Instagram, ka publikuar një fotografi në të cilën duket shumë elegante me një fustan të zi, ndërsa beli i duket më i ngushtë se asnjëherë.

E ndjekësve të saj duket se u ka pëlqyer shumë paraqitja e saj, kjo pasi që i kanë dhënë komente pozitive.

Ndryshe, kujtojmë se kënga e fundit nga Bebe është “I got you”.

bebe-rexha

“MTV EMA” do të prezantohet nga shqiptarja, Bebe Rexha (Video)

Lajmi është bërë i ditur nga faqja e “MTV EMA” në Twitter me anë të një videoje, ku Bebe shfaqet mjaft mirë, ndërkaq vetë artistja shkruan: “Jam shumë e emocionuar për të prezantuar “MTV EMA” në Roterdam këtë vit”, përcjell “albinfo.ch”.

Periskopi.com Showbiz

Shqiptarja me origjinë nga Dibra e cila vetëm një muaj më parë ishte prezent në Tiranë në një koncert madhështor, do të mirëpresë artistët botërorë më të ndjekur të momentit, e cila do të mbahet me 6 nëntor në Roterdam, Holandë.

Përveç prezantimit, ajo edhe do të performojë teksa është edhe në garë për dy çmime.

Bebe Rexha, është e nominuar në kategoritë për “Depërtimin më të mirë” dhe “Ylli më i mirë i ri”, ku në këtë të fundit ajo është në të njëjtën kategori me shqiptaren tjetër Dua Lipa, dhe  të dyja do të “luftojnë” për të rrëmbyer këtë çmim.

Kujtojmë se ky ka qenë një vit i jashtëzakonshëm për dibranen. Ajo ka shitur më shumë se 10 milionë single-s, ka arritur 1 miliard dëgjime në Spotify dhe më shumë se 1.3 miliardë klikime në Youtube dhe Vevo.

Këngët hite të Bebe Rexhes janë:  “Me Myself & I”, “Hey Mama” si dhe hiti i fundit  në bashkëpunim me Nicki Minaj “No Broken Hearts”.