Calhanoglu refuzon gjigandin anglez

Hakan Calhanoglu nuk dëshiron të largohet nga Bayer Leverkusen.

Periskopi.com Sporti

Antonio Conte dhe Chelsea kanë marrë një përgjigje negative nga reprezentuesi turk.

Ylli i Bayer Leverkusenit dhe kombëtares së Turqisë, Hakan Calhanoglu ka refuzuar ofertën e ‘Bluve’, shkruan London Evening Standard.

Sipas mediumit britanik, ish-mesfushori i Hamburgut nuk dëshiron të largohet nga ekipi gjerman të paktën jo gjatë këtij afati kalimtar.

Kësisoj, Conte do të duhet që të hedh sytë nga ndonjë lojtar tjetër, për të gjetur zëvendësuesin e Oscar i cili u largua nga Londra, me destinacion Kinën për shumën e 60 milionë eurove.

Bayern Munchen rigjenë rrugën e fitores, mposhtë Leverkusenin

Pas dy humbjeve me radhë në të gjitha garat, Bayern Munichu i është kthyer fitoreve, duke mposhtur Bayer Leverkusenin me rezultat 2 me 1.

Periskopi.com Sporti

Kampioni gjerman nisi mirë takimin kur Thiago Alcantara realizoi në minutën e 30 për 1 me 0, derisa turku Hakan Calhanoglu barazoi pesë minuta më vonë.

Mbrojtësi Hummels realizoi në minutën e 56 për rezultatin përfundimtar 2 me 1 në këtë takim.

Bayerni me këtë fitore ngjitet në pozitën e dytë me 27 pikë, tri më pak se Leipzigi në pozitën e parë.

Formacionet zyrtare: Bayern Munchen – Bayer Leverkusen

Bayern Munchen e pret sonte Bayer Leverkusen për të zhvilluar derbin e xhiros së dymbëdhjetë të Bundesligës gjermane.

Periskopi.com Sporti

Ekipi bavarez do të mundohet të shënojë fitore pas asaj humbje në mesjavë në kuadër të Ligës së Kampionëve nga Rostov.

Këto janë formacionet zyrtare:

Bayern Munchen: Neuer; Lahm, Martinez, Hummels, Alaba; Thiago, Alonso, Kimmich; Costa, Lewandowski, Müller.

Bayer Leverkusen:

ara

Osar largohet? Transferohet ky super yll në Chelsea

Chelsea është shumë afër nënshkrimit me turkun e Bayer Leverkusen, Hakan Calhanoglu.

Periskopi.com Sporti

Besohet se Calhanoglu ka arritur marrëveshje me londinezët dhe në janar do të kalojë në Stamford Bridge, sipas gazetës turke Haberturk.

Chelsea pritet që të paguajë rreth 20 milionë euro për të siguruar shërbimet e lojtarit.

Calhanoglu, ka qenë i lidhur edhe me një kalim te Manchester United, pasi ka ngjashmëri në goditje me legjendën David Beckham.

Hakan Calhanoglu, Bayer Leverkusen

Mesfuhsori 22-vjeçar mendohet se do të jetë zëvnedësimi i brazilianit në ikje, Oscar që gjithmonë e më larg Chelsea duket. /Periskopi.com/

Liverpool kërkon yllin e Bayer Leverkusenit

Liverpool dëshiron të përforcohet me mbrojtësin e Bayer Leverkusenit, Jonathan Tah.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi gjerman konsiderohet si kapiteni i ardhshëm i ‘farmacistëve’ dhe vështirë se do të lejojnë largimin e tij.

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, e dëshiron transferin e tij në janar dhe t’i bëjë konkurencë dyshes standarde Joel Matipit dhe Dejan Lovren.

Mbrojtësi i talentuar gjerman pritet të gjetë zgjidhja e problemit të 14 golave të pësuar në 11 të tilla në Premier League. /Periskopi.com

bayer04leverkusenvfcbarcelonauefachampionsivfxi_k9kbcl
Jonathan Tah, Bayer Leverkusen

Leverkusen në epërsi ndaj Tottenham (Video)

Bayer Leverkuseni ka kaluar në epërsi ndaj Tottenhamit në White Hart Lane.

Periskopi.com Sporti

Golin e ka realizuar Kevin Kampl në minutën e 65-të për të kaluar në epërsi skuadrën e tij. /Periskopi.com

Formacionet zyrtare: Tottenham Spurs-Bayer Leverkusen

Tottenham do të përballet me skuadrën gjermane, Bayer Leverkusen në kuadër të grupit E.

Periskopi.com Sporti

Spurs renditet në pozitën e dytë në tabelë me katër pikë ndërsa Leverkusen është në pozitën e katërt me 3 pikë. Takimi fillon nga ora 20:45.

Këto janë formacionet zyrtare:

Tottenham Spurs: Lloris (C); Walker, Dier, Vertonghen, Davies; Wanyama, Dembele; Sissoko, Eriksen, Dele; Son.

Bayer Leverkusen:

 leverkusen

/Periskopi.com

 

Reali rikthen sulmuesin e njohur?

Real Madrid dëshiron të rikthejë një sulmues të njohur.

Periskopi.com Sporti

Bëhet fjalë për anëtarin e Bayer Leverkusen, Javier Hernandez.

Këtë e ka thënë vetë drejtori i Realit, Santiago Aguado.

“Po, do të doja ta shihja Chichariton në Real Madrid, sepse ne e dimë se ai është një lojtar i shkëlqyer”, deklaroi Aguando.

28-vjeçari ka shënuar 33 gola në 50 paraqitje te skuadra gjermane. /Periskopi.com

Valencia gati 40 milionë për Hernandez

Valencia është e gatshme të ofrojë plotë 40 milionë për lojtarin e Bayer Leverkusen, Javier Hernandez.

Periskopi.com Sporti

Raportohet se presidenti i klubit, Peter Lim  për të bindur Cesare Prandellin i ka premtuar nënshkrimin e Hernandez apo siç njihet “Chicharito”.

Ish sulmusi i Manchester United dhe Real Madridit është duke shkëlqyer me ekipin gjerman ku ka shënuar 22 gola në 33 paraqitje për Bayer Leverkusen.

“Chicharito” ka klauzolë prej 45 milionë të vendosur në kontratë nga klubi gjerman që ka shprehur gatishmëri për të mbajtur meksikanin në skuadër.

 

“Chicharito” ka kontratë deri  në qërshor të 2018 me Bayer Leverkusen.