Ballistët të revoltuar: Për Dukën dhe bandën e tij më shumë vlen një i huaj sesa kombi e vatani

Tifo-grupi "Ballistët e Tetovës" vijojnë në të njëjtën linj me grupet e tjera të tifozëve duke u shprehur të indinjuar për dhunën në sfidën e fundit ndaj Izraelit.

Periskopi.com Sporti

Përmes një reagimi në faqen e tyre në facebook, ata janë shprehur se janë trajtuar si të huaj.

“Edhe një herë e treguat veten se për ju vlen me shumë një i huaj se sa kombi dhe Vatani! Jeni në gjendje të bëni çmos, vetëm e vetëm të dilni mirë në sy të armikut. Ne si tifo-grup reagojmë ashpër ndaj dhunës së federates, po ashtu edhe nga ana e forcave policore. Na ndaluat disa orë në kufi me malltretime të shumta, sikur të ishim armiqtë më të mëdhenj të vendit.
Na ndaluat transparentin për arsye mizore, që vetëm një mendje e sëmurë, si Armando Duka me bandën e tij, mund ta shpikin. Ndalimi i rekuizitave në stadium, kinse qenkan me shkrime provokative për jahuditë, ishte një turp! Dhuna e ushtruar nga policia ndaj disa anëtarëve tanë nuk tolerohet. Ju jeni kanceri i kësaj kombëtareje. Por vetëm një gjë ta keni të qartë: Për çdo Esat Pashë Toptani ka edhe një Avni Rustemi.”