Roma pas dyshes së Manchester City

Klubi italian është duke shikuar mundsinë që të nënshkruajë me dy mbrojtësit e Manchester City, Bacary Sagna dhe Gael Clichy.

Periskopi.com Sporti

“Gjallërosët” janë në kërkim të një mbrojtësi të krahut të djathtë pas largimit të brazilianit Maicon në verën e kaluar si lojtar i lirë.

Tranjeri i romakëv, Luciano Spalleti për momentin është duke e përdorur italianin Florenzi në pozitën e mbrojtësit të djathtë, raportohet se tekniku italian do të kërkojë edhe transferimin e francezit, Gael Clichy.

Bacary Sagna dhe Gael Clichy  do të jenë si lojtarë të lirë në fund të  kampionatit. /Periskopi.com