Avioni me 72 pasagjerë dhe një ekip brazilian të fubollit, rrëzohet në Kolumbi

Një avion që barte 72 pasagjerë, përfshirë një ekip futbolli brazilian, është rrëzuar në Kolumbi

Periskopi.com Lajme

Klubi brazilian i fubtollit Chapecoense po fluturonte nga Bolivia drejt Aeroportit Ndërkombëtar të Medelinit në Kolumbi, për të luajtur në meqin final për Kupën Sudamerica, transmeton Periskopi.

Sipas zyrtarëve të aviacionit, në bord ishin  72 pasagjerë dhe nëntë anëtarë të ekuipazhit

Nuk dihet se a ka të vdekur ende, por autoritetet kolumbiane kanë thënë se mund të ketë edhe të mbijetuar./Periskopi/

 

A plane carrying 72 passengers including a Brazilian football team has crashed in Colombia. The Chapecoense football team are pictured on a plane