Aurela Gaçe, ‘ushtrime’ zëri me trajnerin e Celine Dion, Shakira.

Periskopi.com Showbiz

Ajo njihet për vokalin e saj të fuqishëm. Këngëtarja Aurela Gaçe, zbulon potencën e atij vokali që ka.

Ajo, përmes një postimi në Instagram, na tregon ‘sekrete’ të vogla të profesionit. Këngëtarja e ushtron zërin e saj me leksione online me trainerin e kordave Ëilliam Ë Riley i cili ndodhet në Neë York. Këngëtarja tregon gjithashtu se ai është trajneri personal i shumë zërave më të njohur në botë si Celine Dion, Shakira etj. Edhe pse shtatzënë, Aurela punon shumë dhe mundohet ta ruajë dhuratën që ka.

“Sapo mbarova leksionin online me profesor nr 1 , Trainerin e zerit Ëilliam Ë Riley
ne Neë York. Po po, une punoj perdite , edhe kur nuk dal ne skene , edhe tani
qe jam shtatezane, perdite …dhe nje here ne dy jave jam ne Skype per
leksionin e rradhes me trainerin e kordave. Do te thote dikush , pse ke nevoje?
Po sigurisht qe kam nevoje, te mesoj si ta ruaj e ta perdor dhuraten qe Kam. Me
tregoni nje sportist qe nuk Ben stervitje per te qene ne forme… edhe me
kordat eshte e njejta gje. Nuk futem kurre ne “fushe ” nese me pare
nuk kam ushtruar mire.  Oh, dicka tjeter. Ky zoteri eshte Top Notch Vocal Coach…traineri personal i shume zerave me te njohur ne bote, Celine Dion( ne dokumentarin e saj mund ta shihni duke punuar me te), Liza Minelli Shakira, etj. Une thjeshte pata fatin te marr leksione per disa vite ne NY e tani perseri vazhdoj, packa se ndodhem larg. E tregoj kete pjese sepse dua te ndaj me ju nje pjese te vogel te asaj pune te perditshme. Kjo pune, kerkon shume pune”, shkruan Aurela Gaçe përkrah fotos në Instagram.