Audi vjen me modelin e saj A9

Veturat elektrike do të pushtojnë botën në të ardhmen dhe të gjitha markat e mëdha janë vënë pas krijimit të tyre duke aplikuar teknologjinë më të avancuar, transmeton lajmi.net

Periskopi.com Tech/Auto

Audi, gjithashtu është duke punuar në këtë drejtim. Audi A9 besohet se do të jetë modeli i parë më konkurent për markat e tjera sa i përket veturave elektrike.

Nuk janë zbuluar detaje të veturës, kur do të lansohet ose performancat e saj, përveç asaj që thuhet se vetura do të kapë shpejtësinë 500km/h./lajmi.net

Ndërsa, kanë rrjedhur edhe konceptet se si do të duket vetura:

imageshandler-1 imageshandler-2 imageshandler-4 imageshandler-5 imageshandler-6 imageshandler-7 imageshandler-8 imageshandler