Pochettino trajner i ri i Atletico Madridit?

Klubi spanjoll, Atletico Madrid është duke kërkuar trajnerin e ri.

Periskopi.com Sporti

Diego Simeone në fund të këtij sezoni pritet të largohet nga “Vicente Calderone”, dhe sipas mediave spanjolle, krerët e Atleticos tashmë janë duke kërkuar pasuesin e argjentinasit.

Bosi aktual i Tottenhamit, Mauricio Pochettino thuhet se është në listën e madrilenëve.Pochettino është duke bërë një sezon mjaft të mirë me “Spurs”, por ky edicion mund të jetë i fundit i tij në krye të skuadrës angleze, dhe e tij duket se do të jetë në Spanjë.

 

Ylli spanjoll pensionohet në moshën 27 vjeçare

Ish-lojtari i Atletcio Madridit, Alvaro Dominguez është detyruar të pensionohet nga futbolli qysh në moshën 27 vjeçare.

Periskopi.com Sporti

Kjo ndodhi pasi ai po ka probleme me lëndime dhe deri më tani është bërë operacion dy herë në gju.

Ai dha një deklaratë zyrtare, ku tha:

“Dua që ky mesazh të përcillet te të gjithë e sidomos te tifozët e Borussia Monchengladbach dhe Atletcio Madrid. Vitet e fundit nuk kam luajtur rregullisht dhe kam qenë në një gjendje të keqe kondicionare”.

realmadridvatleticomadridlaligapuvrbwh8cofl

”Kam qenë i detyruar të luaj pasi që jam i pasionuar pas kësaj loje, por kjo ka bërë që unë të bëj 2 operacione në gju. Askush nuk e dëshiron një lojtar 27 vjeçar ‘invalid’ dhe çmimi që duhet të paguaj është pensionimi nga kjo lojë”.

”Një përqafim të madh për të gjithë ju, shpresoj të shihemi së shpejti”, tha Dominguez në një video të postuar në Twitter.

Bayern Munchen shënon golin e parë ndaj Atletiko Madridit (Video)

Bayern Munchen ka kaluar në epërsi ndaj skuadrës spanjolle.

Periskopi.com Sporti

Golin e ka shënuar si zakonisht sulmuesi polak Robert Lewandowski në minutën e 28’. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=kehGhhkZ8Bk

Formacionet zyrtare: Bayern Munchen-Atletiko Madrid

Bayern Munchen dhe Atletiko Madrid sonte zhvillojnë ndeshjen e fundit të grupit D.

Periskopi.com Sporti

Bayern Munchen tashmë ka humbur sfidën ndaj ‘los colchoneros’ për pozitën e parë. Bayern Munchen është në pozitën e dytë me 9 pikë ndërsa Atletiko Madrid ka 15 pikë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Bayern Munchen: Neuer; Rafinha, Hummels, Alaba, Bernat; Thiago, Vidal, Sanches; Robben, Costa, Lewandowski.

Atletiko Madrid: Oblak; Vrsaljko, Savic, Godín, Lucas; Gabi, Koke; Saúl, Gaitán, Carrasco; Griezmann. /Periskopi/

‘Greizman fans i zjarrtë i legjendës angleze’

Ylli i Atletico Madrid, Antoine Griezmann ka zbuluar se ai është një fans i çmendur i David Beckham.

Periskopi.com Sporti

Beckham kohë më parë u pensionua nga futbolli, por ai është një legjendë i Manchester Unitedit dhe futbollit anglez.

Griemzann thotë se ai ka blerë fanellën e Beckhamit dhe e mbanë atë në shtëpi.

“A kam fanellë të nënshkruar nga Beckham? Jo. I Kam blerë ato në një dyqan më fanellën e PSG-së dhe Los Angeles Galaxy. I kam vënë ato në shtëpi”, ka thënë Griezmann.

“Unë absolutisht jam një tifoz i tij. Ai ka treguar klas të lartë në fushë dhe jashtë fushës. Ai gjithmonë është i pastër, i veshur mirë, dhe unë më të vërtetë jam një tifoz i tij”, tha ylli francez.