Asambleisti i PDK-së i përfshirë në dhunën ndaj mbesës së tij të mitur (Foto)

Tre burra rrahën me gjithë forcën e tyre një të mitur në Rahovec. Rrahja u bë nga familjarët e saj.

Periskopi.com Lajme

Videoja që po qarkullon shihet se ata e rrahën me shqelma deri në alivanosje.

I përfshirë në këtë dhunë është edhe axha i viktimës, Xhafer Bytyqi, që është asambleist i PDK -së në Komunën e Rahovecit.

Ai gjatë ditës nuk deshi që të fliste për këtë çështje.

Madje ai punon edhe vet si arsimtar në shkollën ku mësonte mbesa e tij.

Lajmi që mori dhenë shumë shpejt, tashmë po i ngarkohet si rast nënë të së bijës.

Ajo ka pranuar se i dërgoi axhallarët e vajzës që ta marrin te shkolla ngase ajo nuk po qëndronte në orët mësimore.

“Vet ju thash shkoni merreni. Edhe nëse e kanë rre unë kam faj krejt se unë ju thash që e gjeni në kafe merreni edhe silleni në shtëpi”, ka thënë ajo.

Rasti nuk përfundon me kaq. Jo vetëm nëna po i shfajëson ata për dhunë.

Rreshterja Lirije Podrimaj-Beqiraj ka thënë se Policia e Rahovecit menjëherë ka marr të gjitha masat e duhura, dhe ka arritur të arrestojë të dyshuarin i cili për momentin me urdhër të Prokurorit të Shtetit i mbahet në ndalim policor.

“Viktima është dërguar për ekzaminim mjekësor, te e njëjta nuk janë vërejtur shenja dhune apo lëndime trupore”, tha ajo./ Periskopi

14355545_1206489989373006_8386121237338002704_n 14680750_1226411120714226_5550561648673153288_n