E pabesueshme, ky lojtar rikthehet për Napolin

Sulmuesi polak, Arek Milik, është rikthyer nga lëndimi i gjurit.

Periskopi.com Sporti

Ish sulmuesi i Ajaxit, ishte lënduar muaj më parë gjatë kualifikimeve për botëror me Kombëtaren Polake.

Sulmuesi polak ishte pritur të qëndroj rreth gjashtë muaj jashtë fushave të futbollit, por ai është rikthyer dhe ka bërë stërvijet e para me top.

Milik pritet të jetë i gatshëm plotësisht në janar në dispozicionin e trajnerit të Napolit, Maurrizo Sarri. /Periskopi.com

milik