As ky klub nuk e dëshiron Cesc Fabregasin

Skuadra italiane, AS Roma, nuk është takuar me zyrtarët e klubit të Chelsea për një transferim të mundshëm të mesfushorit spanjoll, Cesc Fabregas.

Periskopi.com Sporti

Sipas mediave angleze, klubi italian është interesuar për ish anëtarin e Barcelonës e Arsenal dhe ishin të gatshëm të shkëmbente belgun Radja Nainggolan ose mbrojtësin gjerman Antonio Rudiger si pjesë e marrëveshjes.

Sky Sports raporton se klubet nuk pasur asnjë kontakt dhe prioritet i Romës është që të mbajë mesfushorin belg Nainggolan. /Periskopi/

Antonio Rudiger drejt Chelsea?

Chelsea është në kërkim të mbrojtësit të Romës, Antonio Rudiger.

Periskopi.com Sporti

Chelsea raportohet se dëshiron të sigurojë një nga objektivat e trajnerit italian, Antonio Contes, pasi që dështuan për të nënshkruar me Romagnolin e Milanit dhe John Stones i cili i refuzoj londinezët për një transferim tek Manchester City.

Antonio Conte gjatë verës tentoi të nënshkruante me gjermanin, por nuk u realizua pas lëndimit pak para Euro 2016, raporton “DailyMail”. Trajneri italian ka përgaditur një ofertë prej 35 milionë funtesh për mbrojtësin e Romës.

“Blutë e londrës” do të rivalizohen nga Manchester United dhe Manchester City. /Periskopi.com