Inter mposht Sassuolon (Video)

Interi ka arritur fitoren e radhës në Serie A.

Periskopi.com Sporti

Inter ka mposhtur skuadrën modeste Sassuolon me rezultat minimal 0 me 1.

Golin për pikët e plota e shënoi mesfushori italian, Antonio Candreva në minutën e 47’ pas një asistimi nga Icardi.

Në minutën 90+2 Interi mbetet me një lojtar më pak në fushë kur Melo ndëshkohet me kartonin e dytë të verdhë.

Me këtë fitore Interi renditet në vendin e shtatë me 27 pikë. /Periskopi/

https://youtu.be/hNi1rlElQHw

 

Inter kalon në epërsi ndaj Sassuolos (Video)

Inter ka arritur ta shënoi golin e parë në ndeshje ndaj Sassuolos.

Periskopi.com Sporti

Skuadra zi kaltër në pjesën e parë nuk ia arriti një gjëje të tillë pasi 45 minutat e para përfunduan në barazim 0-0.

Me të filluar pjesa e dytë ishte Antonio Candreva që shënoi për 0-1.

https://youtu.be/hNi1rlElQHw

Nëse luajmë kështu, nuk do arrijmë as vendin e shtatë

Anësori i Interit, Antonio Candreva beson se skuadra e tij nuk do të arrijë të zë as vendin e shtatë në Serie A, nëse vazhdon të luajë kaq dobët sikurse ndaj Sparta Pragës në Europa Ligë.

Periskopi.com Sporti

Zikaltërit u mposhtën nga çekët me rezultat 3:1.

Ndërsa Candreva u ka bërë thirrje shokëve të tij që të reagojnë menjëherë rreth kësaj krize të lojës.

“Duhet të reagojmë menjëherë dhe duhet ta bëjmë këtë të dielën ndaj Romës në Olimpiko”, deklaroi Candreva.

“Nëse luajmë si në Europë, nuk do të arrijmë të pozicionohemi dot as në mesin e shtatë skuadrave të para në kampionat. Nuk e di realisht se çfarë po ndodhë por ajo në Pragë ishte një figurë e keqe nga ana jonë”, shtoi ai. /Periskopi.com