‘Çmendet’ Guardiola, dëshiron dy superyje në City

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka disa kërkesa për drejtuesit e klubit anglez.

Periskopi.com Sporti

Guardiola është duke menduar të përforcojë skuadrën e tij, pasi nuk po arrin të nxjerrë më të mirën nga skuadra aktuale e tij.

Edhe pse shpenzoi në Leroy Sane dhe Nolito këtë verë, ai nuk është ndarë i kënaqur me përformancat e tyre.

Pep është i vendosur të transferojë Antoine Greizman dhe Alexis Sanchez në Manchester City.

antoine-griezmann-
Antoine Greizman, Atletico Madrid

 

Këtë spanjolli do ta bëjë në afatin kalimtar të verës që do të vie.

sancehzz
Alexis Sanchez, Arsenal

 

Sanchez dhe Greizman ende nuk kanë rinovuar me klubet e tyre dhe këtë City do të mundohet të shfrytëzojë. /Periskopi/

Djali i Ronaldos tradhëton babain, vesh fanelën e rivalit të tij (Foto)

Djali i Cristiano Ronaldo, Ronaldo Junior, gjithmonë ka befasuar me preferencat e tij në futboll.

Periskopi.com Sporti

Edhe pse ka babanë njërin nga futbollistët më të mirë në histori të futbollit, atij nuk i ka penguar që haptas të simpatizojë kundërshtarët e tij.

Kështu veproi edhe vitin e kaluar kur në mbrëmjen gala të Topit të Artë, nuk hezitoi të shpreh simpatinë ndaj Messit.

Por, tani Ronaldo Junior ka një preferencë të re në futboll, i cili po ashtu është kundërshtar i babait të tij.

Bëhet fjalë për Antoine Griezmann, yllin e Atletico Madridit.

Cristiano Junior është fotografuar me një fanellë të Antoine Griezmann, të përfaqësueses së Francës.

gtrix

‘Greizman më tha se më urren’

Cristiano Ronaldo ka deklaruar se verës u takua me yllin e Atletiko Madridit, Antoine Greizman.

Periskopi.com Sporti

Ronaldo ka treguar se çfarë i kishte thënë yllin francez në një restoran të Miamit pas kampionatit ‘Euro2016’.

“Është qesharake, sepse pas një kohë të shkurtë pas finales, sa isha në pushime në Miami, e takova Antoine Greizman në një restoran ku po darkonte me të fejuaren e tij, ai erdhi te tavolina ime dhe me një buzëqeshje të lehtë ‘Cristiano të urrej’ “, tha Ronaldo për France Football.

“Kur ne startuam të nxehemi në fushë, unë e ndjeva se francezët ishin të relaksuar. Ata po buzëqeshin shumë. Francezët menduar se do të fitonin lehtë- kështu e kishim përshtypjen” përfundoi ylli portugez. /Periskopi.com/

cristiano-ronaldo_416x416
Cristiano Ronaldo, Real Madrid