Anthony Taylor do të referojë në derbin anglez

Gjyqtari, Anthony Taylor është zgjedhur nga federata angleze që të drejtojë derbin më të madh midis Liverpool dhe Manchester United.

Periskopi.com Sporti

Ky vendim ka ngritur reagim nga shumë analist të futbollit anglez pasi Taylor është nga qyteti , Manchester. Kjo do të jetë hera e parë për Anthony Taylor që do të referojë derbin Liverpool – Manchester United.
37-vjeçari është i lindur në Manchester por ai ka deklaruar se është fans i klubit anglez Altrincham.
Liverpool – Manchester United do të zhvillohet më 17 tetor në Anfield Road.