Gotovina merr post publik në Kroaci, serbët në sulm

Ish-gjenerali kroat Ante Gotovina i cili doli i pastër pas një procesi gjyqësor në Hagë për aksionin “Rrufeja”, sot ka marrë një post publik në Kroaci.

Periskopi.com Lajme

Nga sot ai do të jetë këshilltar special i zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Mbrojtjes, Damir Krstiçeviq, transmeton koha

Sipas VeçernjeListit, Gotovina formalisht do të jetë përgjegjës për Sistemin e Sigurisë së Atdheut.

Për këtë ka reaguar i pari i Shoqatës së Serbëve të Rajonit, Miodrag Linta.

Ai ka thënë vendimi i Qeverisë së Kroacisë është drejtuar kundër marrëdhënieve të mira fqinjësore midis Serbisë dhe Kroacisë.