Ky është tenisti numër një në botë

Andy Murray do të bëhet numri një i botës në tenis për herë të parë.

Periskopi.com Sporti

Kjo, pasi Milos Raonic u tërhoq nga Paris Masters në gjysmëfinale kundër britanikut.

Murray 29-vjeç tani ka arritur në finale, mirëpo pasi Novak Djokovic u mposht nga Marin Cilic, britaniku do të dalë në vendin e parë.

Murray do të jetë tenisti i parë britanik i cili mban vendin e parë që nga viti 1973. /Periskopi.com

Murray fitoi titullin e radhës

Tenisti i njohur britanik, Andy Murray ka fituar trofeun e pestë në këtë vit. Ai triumfoi në turneun China Open.

Periskopi.com Sporti

Skocezi 29-vjeçar është duke e ndjekur pozitën e parë që momentalisht e mban serbi Novak Djokovic.

Viktima e radhës e Murray ishte Grigor Dimitrov, i cili u mposht me rezultat 6-4 dhe 7-6. /Periskopi.com