Zyrtare: Villas-Boas bëhet trajner i kësaj skuadre

Ish-menaxheri i Chelseat dhe Tottenhamit, Andre Villas-Boas është emërkuar trajner i ekipit kinez Shanghai SIPG.

Periskopi.com Sporti

Trajneri portugez zëvendëson Sven-Goran Erikssonin pasi suedezi ishte shkarkuar shkaku i formës së dobët.

Villas-Boas ishte i papunë që prej largimit nga Zeniti.