Genoa kërkon yllin e Juventus

Skuadra e Geona është e interesuar në shërbimet e brazilianit të Juventus, Anderson Hernanes.

Periskopi.com Sporti

Ish anëtari i Lazios dhe Inter në këtë sezon është duke pasur më shumë minutazh që nga largimi i mesfushorit francez Paul Pogba.

Besohet se Geona është duke menduar të transferojë mesfushorin në janar.

“Genoa? Është mirë t’i dëgjoj këto lajme, por për momentin jamni fokusuar për ndeshjen ndaj Sevillës”.

“Italia është sikur shtëpi e dytë për mua, është një shtet i mrekullueshëm dhe jam i gëzuar që tifozët po më mbështesin. Në futvoll kurrë nuk i dihet, por për tani po mendoj për ndeshjen me Sevillën”, tha Hernanes për GdS. /Periskopi.com/

hernanes-1
Anderson Hernanes, Juventus