Doja të bëhesha trajner i Kombëtares Shqiptare

Altin Lala ka zbuluar për mediat gjermane se plani fillestar në momentin kur ai i ishte bashkuar stafit të trajnerit Giani De Biasit kishte qenë që në të ardhmen të merrte drejtimin e përfaqësueses kuqezi.

Periskopi.com Sporti

Në një intervistë të dhënë për “Die Ëelt”, mesfushori ka zbuluar se si ishin rrethanat në të cilat ai pranoi të bëhej pjesë e FSHF-së dhe arsyeja pse u largua.

“Kam punuar për dy vite e gjysmë për Federatën Shqiptare të Futbollit, edhe si trajner i kombëtares U-19. Parashikohej që të në një të ardhme jo shumë të largët të merrja drejtimin e Kombëtares.

Rashica në finalen e Ligës së Kampionëve

Altin Lala beson se Milot Rashica mund të luajë në të ardhmen në finalen e Ligës së Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Ish-futbollisti i Kombëtares Shqiptare beson se 20-vjeçari ka një talent të madh.

“I kam thënë: Me talentin që ke, mund të luash në finalen e Ligës së Kampionëve. Unë vet nuk munda, sepse nuk kisha talentin e mjaftueshëm. Por, ty mund të ta tregoj rrugën për të shkuar deri aty”, ka thënë Lala.

Rashica është pjesë e skuadrës holandeze Vitesse. /Periskopi.com