Futbollisti që luan në Angli mund të luajë për Kosovën (Foto)

Almen Abdi është pjesë e skuadrës së Sheffield Wednesday.

Periskopi.com Sporti

Shqiptaro-boshnjaku mund të luajë për Përfaqësuesen e Kosovës.

Kjo është konfirmuar nga llogaria e Përfaqësueses së Kosovës në rrjetin social twitter.

kosova

30-vjeçari luan në pozitën e mesfushorit ofanziv, ndërsa në të kaluarën ka qenë pjesë e Watfordit dhe Udineses. /Periskopi.com