Miliarderi kërkon të blejë Arsenalin

Periskopi.com Sporti

Njeriu më i pasur i Afrikës, Aliko Dangote vazhdon të interesohet sërish për të blerë klubin e Arsenalit.

Ai ishte përfolur edhe vite më parë për një gjë të tillë, mirëpo kjo nuk kishte ndodhur.

Njeriu i cili posedon pasuri në vlerë prej 8.3 miliardë funtesh beson se mund ta drejtoj një klub të madh si Arsenali.

“Unë kam drejtuar një biznes shumë të suksesshëm dhe mendoj se mund të drejtoj një ekip shumë të suksesshëm”, deklaroi Dangote.

Por, kjo është në kundërshtim me strategjinë e klubit londinez, klub i cili nuk njihet për shpenzime të mëdha në merkatot e transferimeve. /Periskopi.com