Shënon Sanchez, Arsenali ngjallë shpresat (Video)

Arsenali ka arritur të shënojë golin e parë në ndeshjen ndaj Bournemouth.

Periskopi.com Sporti

Golin e shënoi kiliani Alexis Sanchez me kokë pas një devijimi me kokë nga Giroud. /Periskopi/

‘Çmendet’ Guardiola, dëshiron dy superyje në City

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka disa kërkesa për drejtuesit e klubit anglez.

Periskopi.com Sporti

Guardiola është duke menduar të përforcojë skuadrën e tij, pasi nuk po arrin të nxjerrë më të mirën nga skuadra aktuale e tij.

Edhe pse shpenzoi në Leroy Sane dhe Nolito këtë verë, ai nuk është ndarë i kënaqur me përformancat e tyre.

Pep është i vendosur të transferojë Antoine Greizman dhe Alexis Sanchez në Manchester City.

antoine-griezmann-
Antoine Greizman, Atletico Madrid

 

Këtë spanjolli do ta bëjë në afatin kalimtar të verës që do të vie.

sancehzz
Alexis Sanchez, Arsenal

 

Sanchez dhe Greizman ende nuk kanë rinovuar me klubet e tyre dhe këtë City do të mundohet të shfrytëzojë. /Periskopi/

Sanchez: Nuk vendosi unë, klubi do të vendosë për të ardhmen time

Sulmuesi kilian Alexis Sanchez thotë se është i kënaqur te Arsenali, por e ardhmja e tij në “Emiratës” varet nga klubi londinez.

Periskopi.com Sporti

Mediat britanike shkruajnë se ish-sulmuesi i Barcelonës, ka një super ofertë nga Kina që kap shifrën 600 mijë euro në javë.

Sanchez duke folur për Sky, shprehet i lumtur që është pjesë e “Topçinjve”, por ai thotë se ardhmja e tij varët nga Arsenali. Ai ëndërron ta fitojë Premier Leaguen dhe Ligën e Kampionëve.

“Në këtë moment jam i përqendruar te ndeshjet e kampionatit. Ndihem shumë mirë këtu dhe u jam mirënjohës të gjithëve, por qëndrimi im te Arsenali varet nga klubi”, ka thënë Sanchez.

“Ëndrra ime është të fitoj Premier League dhe Ligën e Kampioneve”, tha Sanchez. Ndryshe, Sanchez është duke u monitoruar edhe nga gjiganti italian, Juventus.

Arsenali shënon golin e epërsisë ndaj Evertonit (Video)

Arsenali ka kaluar në epërsi ndaj Evertonit me rezultat 0 me 1.

Periskopi.com Sporti

Ishte lojtari më në formë në këtë sezon për ‘topqinjtë’, Alexis Sanchez, që shënoi golin nga gjuajtja e lirë në minutën e 20’. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=g9iJa78IGio

Sanchez kushtëzon Arsenalin për rinovimin e kontratës

Alexis Sanchez raportohet se është me dy mendje për vazhdimin e kontratës me Arsenalin, por vendimi i tij mund të bëhet më i lehtë nëse menaxheri Arsene Wenger largohet nga klubi verën e ardhshme.

Periskopi.com Sporti

Kiliani është duke kaluar në formë të mirë me klubin anglez, por i kanë mbetur vetëm 18 muaj në kontratën e tij aktuale.

Gazeta spanjolle Don Balon, raporton se sulmuesi dëshiron të vazhdojë kontratën nëse largohet Wenger, duke besuar se gjaku i freskët mund t’i ndihmojë klubit për të fituar titullin e Premier Ligës.

Kjo gazetë gjithashtu raporton se Sanchez kërkon dyfishin e pagës së ofruar prej 130 mijë funteve nga Arsenali.

Conte tregon nëse Chelsea interesohet për yllin e Arsenalit

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte ka reaguar ndaj spekulimeve që flasin për një kalim të mundshëm të Alexis Sanchez në Stamford Bridge.

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Arsenalit nuk e ka rinovuar ende kontratën me klubin nga Emirates Stadium dhe kjo ka shtuar spekulimet për një largim të mundshëm të tij nga 13 herë kampioni i Anglisë.

Por, i pari i pankinës së të kaltërve të Londrës mohon interesimin për kilianin dhe thotë se nuk është e drejtë që të flitet për futbollistët e skuadrave tjera.

“Unë nuk mendoj se është e drejtë të flasim për lojtarë të tjerë dhe ekipe tjera”, deklaroi Conte.

“Kjo nuk është e drejtë dhe ne jemi të përqëndruar tërësisht në ndeshjen e ardhshme”, shtoi ai. /Periskopi.com

Wenger ka një super-lajm për tifozët e Arsenalit

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger ka qetësuar tifozët e skuadrës së tij rreth të ardhmes së dy yjeve të skuadrës, Mesut Ozil dhe Alexis Sanchez.

Periskopi.com Sporti

Dyshja në fjalë nuk i ka rinovuar ende kontratat me klubin dhe kjo ka shtuar shumë spekulime për një largim të mundshëm të tyre.

Por, francezi rithekson se lojtarët në fjalë kanë kontratë me klubin deri në vitin 2018, dhe se nuk do të largohen.

“Do të mbeten këtu deri më 2018, ndosha edhe më shumë”, deklaroi francezi.

“Ne do të bëjmë maksimumin për t’i mbajtur ata në skuadër dhe nuk besoj se ka ndonjë problem”, shtoi ai. /Periskopi.com

‘Pse duhet të shkoni në Kinë kur luani në Angli’

E ardhmja e kilianit po flitet se është larg Arsenalit, por mbetet të shihet se ku do të përfundojë ish-sulmuesi i Barcelonës

Periskopi.com Sporti

Wenger ka thënë se Sanchez nuk duhet të shkojë në Kinë, përderisa ai është duke luajtur në Angli.

“Pse duhet të shkoni në Kinë, kur ju luani në Angli” ka thënë tekniku francez.

Sanchez këtë edicion ka shkëlqyer me Arsenalin duke shënuar 11 gola në Premier League.

Sanchez transferohet në Kinë?

Alexis Sanchez ende nuk e ka rinovuar kontratën me Arsenalin.

Periskopi.com Sporti

Por ajo që ka bërë bujë është se sipas Daily Mirror, ai ka disa oferta të majme nga klubet kineze.

Sipas kësaj gazete drejtuesit e këtyre ekipeve janë gati t’i ofrojnë Sanchezit kontratë me një pagë prej 400 mijë funte në javë.

Kjo kontratë do ta bënte më të paguarin në botë.

Kontrata aktuale e Sanchezit me Arsenalin skadon në vitin 2018, ndërsa kiliani fiton 130 mijë funte në javë.

Sanchez kërkon më shumë para dhe privilegjin të jetë më i paguari në klub.

Wenger ka menduar edhe për alternativat dhe Marko Reus i Borussia Dortmund është në listën e klubit.

Rio Ferdinand

Ferdinand: Ky lojtar mund t’ia fitojë titullin Arsenalit

Rio Ferdinand ka folur rreth sulmuesit të kilian të Arsenalit, Alexis Sanchez.

Periskopi.com Sporti

Arsenali në ndeshjen e fundit ndaj Ëest Ham United ka fituar me rezultat të thellë 1-5, ku lojtari i ndeshjes ishte Sanchez i cili realizoi hat-trick.

Sanchez në këtë sezon është duke u përdorur në pozitën 9 apo si qendër sulmues kryesor.

sanchez
Alexis Sanchez, Arsenal

 

“Alexis ka qenë në Barcelonë, ai kishte mundësin për t’u bërë lojtari kryesor. Ai tashmë është lojtari kryesor tek Arsenal, golashënuesi i skuadrës. Këtë ndoshta e dëshiron për egon e tij personale”, tha Feridnand.

“Nëse vazhdon me këtë formë, Arsenali është pretendent kryesor për titull dhe ai mund t’ia fitojë ligën”, ka përfunduar ish mbrojtësi i Ëest Ham dhe Manchester United.

27-vjeçari në këtë sezon ka 13 gola në 19 paraqitje për topqinjtë. /Periskopi/

Kërcënojnë Ozil dhe Sanchez: Duam këtë pagë ose largohemi

Dy yjet e Arsenalit, Mesut Ozil dhe Alexis Sanchez kanë një kërkesë të jashtëzakonshme rreth rinovimit të kontratës.

Periskopi.com Sporti

Për të rinovuar kontratën, ata kërkojnë nga klubi londinez t’u ofrojë paga të lartë, të ngjashme sikur të Paul Pogbas të Manchester United.

Ky i fundit përfiton hiç më pak se 290 mijë funte në javë.

Ndërsa, Ozil përfiton 140 mijë, kurse Sanchez aktualisht vetëm 130 mijë funte në javë.

Mbetet të shihet nëse Arsenali është i gatshëm t’ua plotësojë kërkesat dy yjeve kryesor të skuadrës. /Periskopi.com

Pas yjeve si Messi e Sanchez edhe Mourinho akuzohet për evazion fiskal

Gjatë kësaj jave është përfshirë edhe emri i Jose Mourinhos në skandalin e evazionit fiskal.

Periskopi.com Sporti

Sipas ‘Mundo Deportivo’  Jose Mourinho ka bërë evasion fiskal gjatë kohës sa ishte trajner i Real Madridit.

Trajneri portugez ka dërguar parat e tij në Ishujt Virgjin të Britanisë, këtë informacione vijnë pas raportimeve se ai ka përdorur bashkëshorten e tij si mbulesë, pasi e ka shfrytëzuar emrin e saj për t’i dërguar parat në Zelandën e Re.

Interi e do në skuadër këtë superyll

Interi është i interesuar të transferojë superyllin e Arsenalit, Alexis Sanchez.

Periskopi.com Sporti

Mediat europiane shkruajnë se drejtuesit e klubit zikaltër e kanë vënë kilianin në krye të listës së tyre të dëshirave.

Ditë më parë u raportua se Interi ka gati 150 milionë euro për transferime.

Mbetet të shihet nëse klubi i njohur italian do të dërgojë në janar ofertë për 27-vjeçarin. /Periskopi.com

Arsenal shënon golin e parë (Video)

Arsenali ka kaluar në epërsi ndaj Bournemouth 1-0.

Periskopi.com Sporti

Goli i shënua nga Sanchez i cili përfitoi nga gabimi i kapitenit mysafir Francis i cili në tentim për të rikthyer topi tek portieri i tij, nuk e pa kilianin i cili e shfrytëzojë në maksimum duke realizaur golin e parë në ndeshje. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=2smeizubWSk

Shokohen tifozët e Arsenalit, ylli kryesor transferohet në Kinë?

Alexis Sanchez është duke menduar për një transferim në Kinë, pasi që bisedimet për kontratë të re me Arsenalin kanë stagnuar.

Periskopi.com Sporti

27-vjeçari ka kërkuar pagë prej 250 mijë funtesh në javë dhe agjentët e tij janë duke e shikuar mundësinë që ai të transferohet në Superligën Kineze.

Arsenal dëshrion me çdo kusht të rinovojë me sulmuesin kilian të cilit kontrata akutale i skadon në vitin 2018.

Por, Sanchez e di se nëse trasnferohet në Kinë ai do të përfitojë rreth 300 mijë euro pas taksave të shtetit kinez dhe shumë lehtë mund të transferohet në verën e vitit 2017. /Periskopi/

sanchez
Alexis Sanchez, Arsenal

A po largohet Sanchez nga Arsenali?

Alexis Sanchez duket se po ngurron të rinovojë kontratën me Arsenalin.

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi kilian është duke zhvilluar bisedime me drejtuesit e klubit të tij rreth një marrëveshje të re.

Por, mediat angleze shkruajnë se në arritjen e marrëveshjes po ka probleme, që me gjasë kanë të bëjnë për shkak të pagës.

27-vjeçari thuhet se kërkon pagë 200 mijë funte në javë, gjë e cila nuk dihet nëse do t’i ofrohet nga gjigandi anglez.

Situatën janë duke e vëzhguar Juventus dhe Manchester City, klube këto që interesohen për ish-yllin e Barcelonës. /Periskopi.com

Ja kë transferon Arsenali nëse largohet Sanchez

Arsenali do të synojë transferimin e Marco Reus, në rast se Alexis Sanchez vendos të largohet.

Periskopi.com Sporti

Kiliani është spekuluar kohëve të fundit se mund të largohet nga Emirates Stadium, për shkak të mosrinovimit të kontratës.

Mirëpo, Daily Mirror shkruan se drejtuesit e klubit londinez tashmë kanë gjetur zëvendësimin e duhur, nëse 27-vjeçari largohet.

Është ylli i Borussia Dortmund, Marco Reus, i cili shihet si zëvendësuesi i duhur për kilianin. /Periskopi.com

Alexis sanchez ne stervitje

Sanchez kthehet në stërvitje

Futbollisti kilian, Alexis Sanchez, është deklaruar i gatshëm për lojë.

Periskopi.com Sporti

Të mërkuren është raportuar se ylli i Arsenalit, do të mungojë deri në gjashtë javë dhe se klubi londinez ka kërkuar rikthimin e tij në Londër.

“Kam pak dhimbje, por jam mirë, do të jem i gatshëm për të martën”, ka thënë Sanchez. /Periskopi.com

Formacioni i dështakëve në Premier Ligë (Foto)

Kanë përfundura dhjetë ndeshjet e javës së 11-të në Premier Ligën angleze.

Periskopi.com Sporti

Tabloidi Goal ka përzgjedhur formacionin e dështakëve të kësaj jave në elitën e futbollit anglez.

Në këtë formacion është përfshirë edhe ylli i Arsenalit, Alexis Sanchez, i cili nuk ishte aspak në formën e duhur në sfidën e djeshme derbi kundër Tottenham Hotspur.

deshtakett

/Periskopi.com

Ylli i Arsenalit rrezikon ‘burgosjen’

Sulmuesi i Arsenal, Alexis Sanchez është akuzuar për ikje të tatimit shtetëror të Spanjës në kohë sa ishte tek Barcelona.

Periskopi.com Sporti

Prokurorët në Barcelona ka akuzuar 27-vjecarin për shamgien e tatimit për shumën 983,443 mijë euro gjatë vitit 2012 dhe 2013. Ata kanë deklaruar se kiliani ka përdorur një kompani në Malta, për shpërlarjen e parave.

Në një komunikatë për shtyp nga agjenti i Sanchez ka deklaruar se futbollisti i tij ka paguar taksat e shtetit spanjoll.

“Alexis ka respektuar të gjitha ligjet e vendosura nga shteti që ka qëndruar”

“Ai ka paguar të gjitha taksat lokale. Për më shumë, të gjitha të hyrat e tij personale për të drejtat e imazhit i ka publikuar në agjensitë dhe administratët e shtetit”, ka përfunduar agjenti i Sanchez.

Sanches kishte kaluar nga Barcelona tek Arsenal në verën e vitit 2014. /Periskopi.com

sanchez