Ibrahimovic prezanton “ Ibra-n e ri ”

Sulmuesi Zlatan Ibrahimovic ju ka sugjeruar dy ish klubeve të tij që të nënshkruajnë me talentin e ri, Alexander Isak.

Periskopi.com Sporti

Ylli  i Manchester United , Ibrahimovic  i  ka rekomanduar Juventus dhe Psg  që  të marrin  talentin e ri  që  vet e quan “ Ibra i ri ”.

35-vjeçari Ibrahimovic ka kontaktuar personalisht me hierarkit e të dy klubeve  ku tani janë në polë pozicion për të nënshkruar me Isak.

Bashkëlojtari i tij në AIK , Obasi ka deklaruar për të “ Ai ka një potencial të madh , nese vazhdon kështu dhe koncentrohet vetëm në futboll , ai do të jetë Ibrahimovic i ri i Suedis”

Talenti  17-vjeçar luan për AIK në  ligen suedeze  ku  ka shënuar 8 gola në 19 paraqitje në këtë sezon.