Alex Vidal në drejtim të Seria A?

Mbrojtësi i Barcelonës, Alex Vidal, mund të largohet në drejtim të Milanit.

Periskopi.com Sporti

Është agjenti i tij që ka dhënë sinjale se lojtari i tij mund t’i bashkohet Milanit gjatë afatit kalimtar të janarit.

Spanjolli iu bashkua Barcelonës në verën e vitit 2015 nga Sevilla dhe në pjesën e dytë të sezonit të kaluar pati 14 paraqitje.

“Ai është futbollist që kërkohet nga shumë klube. Milani? Do të shohim çdo të ndodhë”, ka htënë Graziano Battistini për “Estadio Deportivo”. /Periskopi.com