Iwobi dyfishon epërsinë e Arsenalit (Video)

Arsenali ka dyfishuar epërsinë ndaj Crystal Palace.

Periskopi.com Sporti

Skuadra e Arsene Wenger po duket në formë të mirë në këtë fillim të vitit 2016.

Kjo pasi në fillim të pjesës së parë ka gjetur edhe golin e epërsisë 2-0 ndaj Crystal Palace, i cili u shënua më kokë nga Alex Iwobi.

Goli i Iwobit erdhi në minutën e 56-të  të ndeshjes.

https://twitter.com/GoalHQ/status/815607258331643904?ref_src=twsrc%5Etfw

Arsenali shënon edhe golin e katërt ndaj Basel (Video)

Arsenali e ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Baselit në Ligën e Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Realizator ishte Alex Iwobi (’54), i cili shënoi pas asistimit të Mesut Ozil.

Arsenali me kontrata të reja për dy yjet e rinj

Arsenali është duke përgatitur kontrata të reja për yjet e rinj të skuadrës, Hector Bellerin dhe Alex Iwobi.

Periskopi.com Sporti

Këta dy të fundit kanë zhvilluar paraqitje mbresëlënëse me londinezët në dy sezonet e fundit dhe kjo ka shtyrë drejtuesit e klubit nga Emirates Stadium t’u ofrojnë atyre marrëveshje të re.

Mbetet të shihet përgjigjja e futbollistëve në fjalë, të cilët me gjasë do të vazhdojnë qëndrimin te 13-të herë kampioni i Premier Ligës.

Vlen të ceket se për Bellerin është duke u interesuar shumë ish-klubi i tij, Barcelona. /Periskopi.com