‘Gerrard e nderoi futbollin’

Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero ka reaguar pas pensionimit nga futbollit të Seven Gerrard.

Periskopi.com Sporti

Legjenda e Liverpoolit dje njoftoi për këtë vendim që e kishte marrë.

Ndërsa, Del Piero thotë se Gerrard ishte një lojtar dhe kundërshtar i madh, i cili e ka nderuar futbollin.

“Një kundërshtar i madh, një lojtar i madh qe e ka nderuar futbollin. Paç fat Stevie G!” tha Del Piero. /Periskopi.com

Del Piero: Mund të rikthehem te Juventus

Periskopi.com Sporti

Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero nuk e ka përjashtuar mundësinë e rikthimit te klubi nga Torino.

Natyrisht, ai do te mund të rikthehej për të kontribuar në një rol tjetër te bardhezinjtë.

“Është një marrëdhënie në distancë pasi unë nuk jam në Torino dhe ne nuk kemi mundësi ta shohim njëri-tjetrin, por kjo nuk është aspak një problem për mua”, deklaroi italiani.

“Nuk ka keqardhje, pasi ne vetëm i ndamë rrugët disa vite më parë. Unë jam i lumtur me jetën time”.

“A mund të kthehem në të ardhmen te Juve? Unë nuk vë kufizime rreth të ardhmes”. /Periskopi.com