Vokrri reagon pas zgjedhjes së Presidentit të ri të UEFA

Periskopi.com Sporti

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri thotë se zgjedhja e Aleksander Ceferinit në postin e Presidentit të UEFA-s është një lajm i mirë për futbollin e Kosovës.

Ai shton se FFK-ja i ka dhënë mbështetje publike kandidaturës së Ceferin.

“Ky është lajm i mirë për futbollin e Kosovës pasi që kemi raporte të shkëlqyera me  Ceferinin. Ne publikisht i kemi ofruar mbështetjen Ceferinit për president të UEFA-s, që pas shpalljes së kandidaturës së tij”, ka thënë Vokrri. /Periskopi.com

Flet Presidenti i ri i UEFA

Periskopi.com Sporti

Presidenti i ri i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka folur pas emërimit në pozitën e tij të re.

Ai falënderon të gjithë ata që i dhanë mbështetje për të marrë përsipër këtë detyrë, ndërsa thotë se dëshiron ta bëjë krenar shtetin e tij, Slloveninë.

“Miq të dashur iu falënderoj për mbështetjen tuaj fantastike”, tha Ceferin.

“Kjo do të thotë shumë për mua, pasi Sllovenia ime e vogël dhe e bukur është shumë krenar për këtë dhe unë shpresoj se një ditë do të jeni krenar për mua”. /Periskopi.com