Treni e shtyp gruan të cilë hajduti e hodhi në binarë (Video +18)

Një grua e re është shtypur për vdekje nga treni, pasi një hajdut e kishte shtyrë në binarë në momentin që po mundohej t’ia vidhte zinxhirin e arit.

Periskopi.com Lajme

 

Sapna Shukla ishte duke pritur trenin në platformë, kur një adoleshent e shtyu në binarë derisa po mundohej t’ia vidhte qaforen e arit, transmeton Telegrafi.

Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin shokues, kur gruaja hidhet para trenit gjigant i cili e shtyp për vdekje. 24-vjeçarja planifikonte të hipte në trenin që e shtypi për vdekje që po udhëtonte nëpër Mumbai.

Pasi ajo u rrëzua në binarë dhe u shtyp për vdekje nga treni, pasagjerët tjerë që ishin duke pritur në stacion u shokuan duke u tërhequr më pas duke menduar se mund t’i pret i njëjti fat, ndërsa disa burrë i vihen pas hajnit të cilin fatmirësisht e kapin.

https://www.youtube.com/watch?v=CHWn8EIaLo0

 

Ferizaj, aksidentohet me trenin

Pasi nuk është ndalur te barrierat e hekurudhës, shoferi është përplasur me veturë në trenin që ishte duke lëvizur. Aksidenti ka ndodhur në Ferizaj.

Periskopi.com Lajme

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur dje pasdite në rr. “Reçaku” në Ferizaj. Në këtë aksident lëndime trupore ka pësuar shoferi i veturës, i cili është përplasur me një tren.

Sipas Policisë, aksidenti është raportuar të ketë ndodhur në ora 17:02.

Në raportin e përditshëm policor thuhet se shoferi, shtetas i Kosovës, teksa ishte duke drejtuar veturën e tij nuk ndalur në barrierat e hekurudhës dhe është përplasur në trenin i cili ishte në lëvizje.

Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka marrë drejtuesi i veturës, i cili është dërguar në tretman mjekësor.

Ditë më parë, Policia e Kosovës ka bërë thirrje për kujdes të shtuar të pjesëmarrësve në trafik pas përkeqësimit të motit.