Interi është një ‘prostitutë’ sipas ish-tranjerit të Ajax-it

Në një intervistë për portalin Volkskrant në Holandë, ish menaxheri i Ajaxit në vitet 1997-2013, David Endt, ka folur për largimin e Frank De Boer nga Interi.

Periskopi.com Sporti

Sipas tij Interi nuk është gjë tjetër veçse një prostitutë e veshur bukur.

“Interi është sikurse një divë e veshur bukur me një fustan zi dhe kaltër, por ne realitet nuk është gjë tjetër veçse një prostitutë”.

“Unë kam pasur kontakt me Frankun dhe e kam paralajmëruar për çmendurinë e botës së Interit, ambicia është shumë e madhe te Interi”.

“Ky klub është emër i madh në botën e futbollit dhe normalisht që ai ishte i tunduar pasi kishe mundësinë të punonte për një kompani të tillë. Unë e kuptoj”

Endt ka thënë se në këtë gjë ka faj edhe Manicini që e ka bërë fazën përgatitore. /Periskopi.com

Suarez: Nëse largohem nga Barcelona, dua të kthehem te kjo skuadër

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez ka folur për një largim të mundshëm nga katalunasit.

Periskopi.com Sporti

Uruguaiani thotë se në rast largimi nga Camp Nou do të rikthehej te Ajax.

“Të gjitha ëndrrat e mia janë realizuar në Barcelonë. Shpresoj të mbetem këtu për pjesën e mbetur të karrierës. Por, për ta bërë këtë duhet gjithmonë të luaj në nivelin më të lartë”, deklaroi Suarez.

“Sigurisht se do të më pëlqente të rikthehesha në Ajax. Së paku për t’iu falënderuar. Ai është një klub i madh ndaj të cilit jam mirënjohës sepse më ka bërë të famshëm në Europë”, shtoi ai. /Periskopi.com

Barca transferon Cillessen

Periskopi.com Sporti

Barcelona ka zyrtarizuar transferimin e portierit të Ajaxit, Jasper Cillessen.

Gjigandit katalan i ka kushtuar ky transferim rreth 14 milionë euro.

Ky transferim vjen si zëvendësim i Claudio Bravo, i cili është transferuar te Manchester City. /Periskopi.com