Skuadra e njohur mbetet pa trajner

Skuadra e Drenicës ka mbetur pa trajner.

Periskopi.com Sporti

Drejtuesit e klubit drenicas kanë njoftuar se pas humbjes së pësuar nga Feronikeli me rezultat 1:0, kanë liruar nga detyra trajnerin Afrim Jasharin.

Lajmin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e klubit nga Skënderaj.

Trajneri kosovar: Referimi na ka dëmtuar 5 ose 6 pikë

Trajneri i Drenicës, Afrim Jashari pas humbjes 1:0 kundër Feronikelit ka thënë se referimi i dobët ka dëmtuar skuadrën e tij me 5 ose 6 pikë, shkruan Albeu.

Periskopi.com Sporti

Duke i uruar gjyqtarët e Kosovës që janë pranuar nga FIFA për ndarjen e drejtësisë në ndeshjet e arenës ndërkombëtare, Jashari tha se referimi në Kosovë vazhdon të jetë i dobët.

“Nuk dua të gjykoj askënd, mirëpo mund të them lirisht se në disa takime, apo të them në 5 ndeshjet e fundit, jemi dëmtuar shumë [nga gjyqtarët],” tha Jashari.

“Por pikët shkojnë, ndërsa gabimet [e gjyqtarëve] vazhdojnë të përsëriten, por Drenicës i’u kanë mohuar, mund të them lirisht, 5 apo 6 pikë.

“Nuk është ky justifikim, nuk është e rëndësishme. Mirëpo referimi në Kosovë, në bazë të kushteve, duhet të jetë shumë më ndryshe për dallim prej atij në UEFA dhe FIFA.”

Trajneri kosovar mesazh kritikëve të Bunjakut: Lehtë është me hangër fara para ekranit televiziv e me kritiku

Trajneri kosovar, Afrim Jashari ka reaguar ndaj kritikave të shumta që po i bëhen përzgjedhësit të Pëfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjakut.

Periskopi.com Sporti

Në një postim në rrjetin social Facebook, Jashari flet për meritat që Bunjaku ka në avancimin e futbollit të Kosovës, ndërsa shton se kritikuesit janë të lirë të mos pajtohen me të, mirëpo ai nuk pajtohet me kritikat që i bëhen të parit të pankinës së ‘Dardanëve’.

“A po doni me fol realitetin rreth selektorit te Kosoves? Shumica e trajnerve qe po e kritikojn, i kane marre licencat,, C,, pikerisht te ai, dhe nese e doni edhe nje realitet tjeter, sa i perket temes se futbollit dhe njohurive Alberti eshte shume shume perpara tyre ne gjdo aspekt edhe ju betohem se cilido tjeter trajner te ishte tani per tani ne krye te perfaqesueses.do te haste ne veshtersi te njejte.gabime ka duhet pranuar por ti vihet ,, laku ne fyt,, vetem per 4-ndeshje.si duket shume shpejt po harroni te gjithe edhe pse e dini disa qe basa nuk e dine se si eshte formuar dhe eshte zhvilluar perfaqesuesja jone.me shume ndalesa e pengesa .pa loje miqesore.pa fushe te veten.me fusnota.lobimi I Serbise.per gjithqka ne dem te futbollit tone..etj.etj..nese njerzit qe nuk kane lidhje komentojn.tastiera e Kines kushton vetem 3-euro dhe interneti 7-euro.mund te flasin qka te dojn lloj lloj kritikash.por disa individ puntor sportiv, trajnera, lojtar, e trajner fort mire e dine se tjeter eshte me fol e kritiku po krejt tjeter eshte me e udheheq nje klub e lere me Kosoven.nuk dua ta mbroj Alberrt Bunjakun. Po pavaresisht gabimeve nuk u nxi dielli,,..se lehte eshte me hanger fara para ekranit televiziv e me kritiku, por disa gjera qofte edhe gabime .duhet mi analizu te gjitha rrethanat.sepse ju qe jeni trajnera ky fjalor dhe keto kritika me e pa vend mund te ju kthehen ,, Bumerang,, e dini ju nga kush..Krenar me Kosoven..Mire mbetshi”, ka shkruar Jashari.

Së fundmi, Kosova pësoi edhe humbjen e tretë rresht në kualifikimet për Botërorin 2018 nga Turqia. /Periskopi.com