Dua të luaj në Premier Ligë

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Paris Saint-Germain, Adrien Rabiot ka shprehur hapur dëshirën që një ditë të luajë në Premier Ligën angleze.

Francezi i talentuar ka qenë pjesë e të rinjve të Manchester Cityt në vitin 2008, ndërsa tani thotë se dëshiron rikthimin në ishull.

“Unë vërtetë e pëlqej Anglinë dhe jetën atje, madje edhe jashtë futbollit”, deklaroi Rabiot.

“I thashë vetës se unë do të kthehem një ditë. Kam pasur gjithmonë dëshirë për të luajtur në Angli”. /Periskopi.com