Supervetura e re – Lotus Esprit

Periskopi.com Tech & Auto

Aerodinamik, i lehtë, efikas – këto janë adutët kryesore të superautomobilit të ri Lotus Esprit, i cili do të prezantohet në vitin 2020.

Spas paralajmërimeve të drejtorit të Lotus Jean-Marck Gales, Esprit pritet të paraqesë një hapë tutje në raport me modelin Evora GT430, transmeton KosovaPress.

Lotus do t’i mbetet besnik agregateve të Toyota (1,6 dhe 1,8 litra në Elise dhe Exige), motori 3,5 litra V6 i të cilit ndodhet në Evora.

Shpërndaje në: